برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژی5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

دوره دیجیتال مارکتینگ

5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

برچسب ها: برندکسب و کارفیس بوک

همین چند سال پیش بود که یکی از موفق ترین کارآفرینان جهان ب نام «مارک اندرسین» اظهار داشت که نرم افزارها و تکنولوژی در حال بلعیدن دنیا هستند. در آن زمان متخصصان بسیار نظر او را تایید کردند و عده ای هم آن را رد کردند، اما حالا باید گفت این پیش بینی در حال تبدیل شدن به واقعیت است و با توجه به بررسی صورت گرفته 5 شرکت برتر دنیا از لحاظ میزان سرمایه بازار متعلق به شرکت های فناوری اطلاعات است.

شاید ادعای مارک اندرسون در ابتدا کمی عجیب به‌ نظر برسد، اما حال با توجه به بررسی شرکت های غول از لحاظ سرمایه بازار می بینیم این حرف کاملاً صحت داشته است. وقتی این بررسی در میان شرکت‌های برتر جهان با بیشترین میزان سرمایه بازار در 11 سال پیش صورت می گیرد، خواهیم دید که در آن زمان تنها یک شرکت از پنج شرکت برتر در حوزه تکنولوژی به فعالیت مشغول بوده است.  در حقیقت تا پایان فصل اول سال 2006 فقط مایکروسافت در لیسپت 5 شرکت برتر جهان از لحاظ میزان سرمایه بازار بوده است. 4 شرکت دیگر در این لیست از بخش‌های مختلفی نظیر خدمات مالی، صنایع و تولیدکنندگان نفت بوده‌اند!

رشد 10 هزار درصدی فیس بوک در عرض 11 سال!

نکته جالب این است که در رتبه‌بندی امسال بعد از 5 شرکت برتر که همه شرکت‌های تکنولوژی هستند، ششمین شرکت ExxonMobil با سرمایه بازار 347 میلیارد دلار است که نسبت به شرکت پنجم یعنی فیس‌بوک فقط 15 درصد سرمایه کمتری دارد. این در شرایطی است که کمپانی ExxonMobil در سال 2006 برترین شرکت از نظر میزان سرمایه بازار بوده معرفی گردید. بد نیست بدانید که کارشناسان و تحلیلگران انتظار دارند این رتبه بندی در فصل‌های بعدی نیز همچنان ثابت و بدون تغییر حفظ شوند. اما شاید بررسی این موضوع که چگونه این اتفاق افتاده است خالی از لطف نباشد.

وقتی دقیق‌تر به اعداد و ارقام نگاهی می اندازیم. متوجه می شویم که شرکت‌های غیر تکنولوژی با اختلاف کمی تقریبا در همان سطح از سرمایه بازار باقی مانده‌اند، در حالی که شرکت‌های تکنولوژی در این سال‌ها رشد بسیار زیادی در میزان سرمایه بازار خود داشته اند.کمپانی اپل، گوگل و مایکروسافت امروزه جز سه شرکت برتر می باشند و بعد از آنها به ترتیب آمازون و فیس‌ بوک قرار دارند. فیس‌بوک که در سال 2006 سرمایه بازار 4  میلیارد دلاری داشت، در حال حاضر این رقم را به 9/ 410 میلیارد دلار رسانده است. این میزان برابر است با رشد 10هزار درصدی در طول 11 سال! سرمایه بازار شرکت آمازون نیز در این دوره زمانی رشد 3 هزار درصدی داشته است. چنین میزان رشدی برای شرکتی با این ارزش و جایگاه تا به امروز بی سابقه بوده است!

5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

5 شرکت برتر دنیا از نظر میزان سرمایه بازار

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام