معرفی 4 شهر بدون اتومبیل در دنیا

اخبار مدیرانعمومیمعرفی 4 شهر بدون اتومبیل در دنیا

دوره دیجیتال مارکتینگ

معرفی 4 شهر بدون اتومبیل در دنیا

با وجود اینکه بیش از یک قرن است که حمل و نقل موتوری پا به زندگی مردم جهان گذاشته است و با خود مزایای بسیاری را به همراه آورده است اما تعداد زیادی از شهرهای جهان به آثار زیانبار و منفی آن پی برده اند و سعی کرده اند تا حضور این وسایل را از زندگی خود کمرنگ کنند. برای داشتن یک شهر بدون خودرو، شهرداری های مختلف در اقصا نقاط جهان از تکنیک های متفاوتی برای جلوگیری از استفاده از خودرو بهره می برند، مانند اخذ جریمه ها و مجوزهای با بهای بالا برای استفاده از اتومبیل.

در ادامه به معرفی 4 شهر می پردازیم که در آن ها از خودرو استفاده نمی شود:

ونیز واقع در ایتالیا

عبور و مرور در این شهر به استفاده از دوچرخه متکی است. شبکه های جاده ای باریک در این شهر، قبل از اختراع اتومبیل بوجود آمده اند. ونیز بزرگ ترین شهر بدون ماشین در قاره اروپا به شمار می آید.

معرفی 4 شهر بدون اتومبیل در دنیا

جزیره ماکیناک واقع در میشیگان

از اواخر قرن 19، جزیره ماکیناک به خاطر تعداد زیادی از رویدادهای فرهنگی، سابقه تاریخی، زیبایی های معماری و امکانات تفریحی، دارای جذابیت های گردشگری بوده است. این جزیره به عنوان یک نشانه ملی تاریخی معروف شده است، این جزیره کلیه حمل و نقل موتوری را در سال 1898 ممنوع اعلام نمود. البته ناگفته نماند که وسایل نقلیه خدماتی و اورژانس و همچنین وسایل نقلیه ضد برف در زمستان آزاد است.

جزیره لامو واقع در کنیا

دقیقا مانند شهرهای قدیم دیگر که قبل از کشف وسایل نقلیه بوجود آمده اند، لاموی کنیا که در یونسکو نیز ثبت تاریخی گردیده، این جزیره دارای خیابان های کوچک و بدون هیچ نشانه ای از یک ماشین است. دولت کنیا حمل و نقل موتوری را در این جزیره ممنوع اعلام کرد و مردم از دوچرخه به منظور رفت و آمد استفاده می کنند. بیشتر خیابان های لامو آنقدر باریک است که شاید فقط یک ماشین بتواند از داخل آن ها رد شود.

جتهورن واقع در هلند

گاهی اوقات «ونیز کوچک» نامیده می شود، جتهورن یک منطقه جذاب در هلند به شمار می آید. به غیر از کانال های آن، شباهت دیگری با ونیز دارد یعنی بدون هیچ گونه اتومبیل است. تا به امروز، Giethoorn فقط توسط قایق قابل دسترسی است و یکی از معروف ترین شهرهای دنیاست که قبل از اتومبیل ساخته شده اند.

مردمی که در شهرهای بدون اتومبیل زندگی می کنند، به مزایای بسیار زیادی که از آن لذت می برند، تاکید دارند. بعنوان نمونه، کاهش وابستگی به فرآورده های نفتی سبب کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد. عدم وجود اتومبیل نیز آلودگی صوتی، حوادث خودرو و تراکم ترافیک را کم می کند. شهروندان این شهرها از محیط های سالم با فضاهای تمیز و گسترده که می توانند به طور کامل استفاده شوند، لذت می برند.

معرفی 4 شهر بدون اتومبیل در دنیا

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام