برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


چه کنیم تا از رکود اقتصادی آسیب نبینیم

اقتصاد مدیریتمقالاتچه کنیم تا از رکود اقتصادی آسیب نبینیم

دوره دیجیتال مارکتینگ

چه کنیم تا از رکود اقتصادی آسیب نبینیم

بحران اقتصادیبحران ها و تحولات اخیر در نظام اقتصادی جهان، افزایش نگرانی و ترس از ایجاد رکود اقتصادی گسترده دیگری را پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ به همراه داشته است.

آینده و چشم انداز اقتصادی آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان چندان امیدوار کننده نبوده و بحران بدهی‌های اروپا با گذشت زمان شرایط حادتری را پیدا می‌کند. میزان کسری بودجه کشور‌ها در کنار کاهش رشد اقتصادی نیز احتمال ایجاد رکود اقتصادی گسترده را افزایش می دهد.


بنابراین با نگاهی به آینده کسب آمادگی در برابر آنچه که در مرحله بعد رخ خواهد داد، چه برای سرمایه گذاران و چه برای مردم عادی از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. توجه و بررسی دقیق شرایط مالی می‌تواند این مساله را مشخص کند که آیا به اقدامی در راستای آماده سازی خود برای رکود اقتصادی احتمالی نیاز دارید یا خیر. در ادامه چند نکته را که می‌توانند آمادگی لازم برای مقابله با بی‌ثباتی‌های اقتصادی را فراهم کنند، عنوان می کنیم.

متنوع کردن منابع درآمدی

بسیاری از مردم جهان تنها به یک منبع درآمد ثابت برای تامین هزینه‌های زندگی خود متکی هستند. این مساله در زمانه بحران و رکود اقتصادی می‌تواند چالش‌های بسیاری را برای آنها به همراه داشته باشد. از این رو تنوع بخشی به منابع درآمدی قبل از مواجه با رکود اقتصادی می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد. با انجام این کار در صورتی که منبع درآمد اصلی فرد با مشکل مواجه شود منابع دیگری را برای پشتیبانی و تامین هزینه‌های خود در اختیار خواهد داشت.

انجام سرمایه گذاری در زمان‌های مناسب

در شرایط فعلی مدیریت امور مالی و سرمایه گذاری در زمانهایی که با کاهش قیمت مواجه هستیم می‌تواند افزایش پیدا کند. در خلال رکود اقتصادی و با توجه به کاهش قیمت می‌توان در بازار بورس اوراق بهادار به فعالیت پرداخت و یا در حوزه‌های دیگر سرمایه گذاری کرد. البته این اقدام‌ها باید آگاهانه و با کسب اطلاعات لازم صورت پذیرد. استفاده از فرصت‌های این چنینی می‌تواند مشکلات و بحران‌های بالقوه را به منابع درآمد و سود مبدل کند.

اختصاص بودجه اضطراری

اگر علائم بروز رکود اقتصادی افزایش یافته و گمان می‌کنید هیچ راهی برای اجتناب از آن وجود ندارد، اختصاص بودجه اضطراری از اهمیت بسیاری برخوردار می‌شود. در زمان رکود اقتصادی پیش بینی آینده کار آسانی نیست و امکان بروز تحولات مختلفی مانند از دست دادن شغل و سرمایه، کاهش ساعات کاری و یا میزان درآمد وجود دارد. از این رو بودجه اضطراری می‌تواند آرامش فکری بیشتری را ایجاد کرده و حامی امور مالی شما باشد.

پرداخت بدهی‌ها

پرداخت بدهی‌ها قبل از آغاز رکود اقتصادی تعهدات مالی و زمانی کمتری را برای فرد به همراه خواهد داشت. از این رو در زمان بروز بحران نگرانی کمتری نسبت به کاهش درآمد و یا اعتبار خواهید داشت.

کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه‌های اضافی و غیر ضروری و افزایش پس انداز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند قبل و در زمان رکود اقتصادی مورد استفاده قرار بگیرد. مسلما با کاهش هزینه‌ها، در زمان رکود و کاهش درآمد با چالش‌های کمتری مواجه خواهید شد.

نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد نه تنها اقدام‌هایی موثر در زمان رکود و بحران اقتصادی هستند بلکه در هر زمان و شرایط دیگری نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این موارد راهبردهایی مناسب در راستای ایجاد موقعیت و شرایط مالی بهتر بدون در نظر گرفتن تحولات نظام اقتصادی محسوب می‌شوند.

افزایش دارایی و پول و ایجاد ثبات اقتصادی شخصی از جمله نتایج عمل به این نکات می تواند باشد. حتی اگر طی چند ماه آینده با رکود اقتصادی گسترده مواجه نشویم، این احتمال همواره با نظام اقتصادی جهان همراه خواهد بود. در نتیجه بهبود و تقویت شرایط مالی از همین امروز می‌تواند نتایج خوبی را در آینده به همراه داشته باشد.

منبع : ویوان نیوز

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

نویسنده :مازیار دانیالی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
+9 #1 radin ۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۲۳:۱۷
یک راهکار این است مادرایران بیشمار بانک وموسسات اعتباری وقرض الحسنه نزول وربا خور داریم چراسرخودمان گول میزنیم میگیم سود۲۸یا۳۰درصدوی کی ازدلایلی که این همه بیماری وسرطانهای مهلک این مملکت اسلامی شعیه رافراگرفته این است لقمه حرام یعنی سرطان خوب راهکار دو بانک درایران باشد وبقیه مشغول کارخانه تولیدی اقتصادی خیلی باصرفه اقتصادی همراه است
بازگو کردن
 
 
+8 #2 اصغرزاده ۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۹
راهکارهایی که ارایه شده اند چندان کارساز نیستند و این مشکل اساسی راهکارهای اساسی و منسجم می طلبد. در تمام مقالات نگارش شده در مورد رکود اقتصادی به بسیاری از موضوعات فرعی اشاره شده به جز آنچه که واقعا می تواند راهکار اساسی باشد رکود امروز ما نمی تواند با چنین راه حل هایی حل شود.
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام