برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 9 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


شعارهای تبلیغاتی شرکتهای IT

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتشعارهای تبلیغاتی شرکتهای IT

دوره دیجیتال مارکتینگ

شعارهای تبلیغاتی شرکتهای IT

گاهی واژه ها تاثیرگذارتر از چیزی هستند كه تصور می شوند. واژه هایی هر چند كوچك كه ممكن است انقلابی را مهمان یك زندگی، صنعت و یا یك كشور كنند.

همان چیزی كه این روزها پایه و اساس تبلیغات را تشكیل می دهد تا جایی كه موج تبلیغات تمام صنایع و خدمات را با خود همراه كرده و به صنعت بزرگ تبلیغات تبدیل شده است.

واژه های جادویی اما در این میان بیشترین مسوولیت را به عهده دارند؛ جلب اعتماد، افزایش كیفیت محصولات و خدمات هم همان چیزی است كه در مرحله بعد برای پشتیبانی از آنچه قرار نیست تنها در حد یك ادعا باشد، وارد میدان می شود.

شعارهایی كه با ورود هر محصول جدید رنگ تغییر به خود می گیرند تا ماهیت خود را به عنوان یك ابزار قدرتمند برای تبلیغات توجیه كنند.فناوری ارتباطات و اطلاعات و صنایع وابسته آن هم از این قاعده مستنثنا نبوده و شاید حتی به خاطر سازگاری این صنعت با تكنولوژی روز و ورود هر ساله محصولات مختلف آن، حجم وسیعی از شعارهای تبلیغاتی شناخته شده در سراسر دنیا را به خودش اختصاص داده است.

در ادامه شعارهای تبلیغاتی (slogan) برخی شرکت های بین المللی فعال در صنعت کامپیوتر، IT و مخابرات را مشاهده می فرمایید.

IBM:یكی از قدیمی ترین شركت های تولید كننده كامپیوترهای شخصی كه یكی از قدیمی ترین شعارهای تبلیغاتی در این زمینه را هم دارد.سال 1914 بود كه IBM اولین شعار تبیلغاتی خود را با عنوان «بیندیش» (Think) ارائه كرد.

بعد از آن اما این شركت سعی كرده با استفاده از واژه كلیدی «راه حل» در تبلیغاتش توجه كاربران بیشتری را جلب كند.

«راه حل هایی برای مشكلات یك سیاره كوچك» (Solutions for a small planet) و «راه حل هایی برای تجارت الكترونیك»

(e-business solutions) شعار های تبلیغاتی دیگر این شركت در دهه 2000 بودند.

IBM

Dell: شركت آمریكایی Dell كه در سال های اخیر در زمینه تولید و عرضه كامپیوتر های شخصی و به خصوص لپ تاپ توانسته به جایگاه خوبی در بازار جهانی برسد، شعارهای مختلفی را برای تبلیغ محصولات خود انتخاب كرده است. «به راحتی دل » « Easy as Dell» «صرفا تو» (Purely uou) و «این تنها یك معامله نیست، یك Dell است» (It s not jast a deal , Its s a Dell) جزو پرطرفدارترین شعارهای تبلیغاتی این شركت در سال های اخیر هستند.

Dell

HP: ثروتمند ترین شركت فعال در زمینه IT در سرتاسر دنیا كه محصولات باكیفیتی را هم در این زمینه به بازار عرضه كرده است، این روزها با عبارت «اختراع كنید» (Invent) شناخته می شود. این شركت علاوه بر این در گذشته از شعار «كامپیوتر دوباره شخصی می شود» (The Computer is personal again) هم برای تبلیغات محصولاتش استفاده می كرد.

hp

Intel: بزرگ ترین تولیدكننده پردازنده های رسانا و نیمه رسانای دنیا با دو شعار «درون «Intel (Intel inside)e و «جلوتر از دیگران حركت كنید» (Leap ahead) شناخته می شود.

intel

Apple: «متفاوت بیندیش» (Think different) یكی از قدیمی ترین شعارهای تبلیغاتی محبوب ترین شركت كامپیوتری در میان كاربران است كه در حقیقت پایه و اساس تولیدات این شركت هم قرار گرفت.

این شركت برای سیستم عامل تولیدی اش شعار «قدرت مكینتاش است» (Power is Macintosh) و «برای آیندگان» (For the rest of us) را برای كامپیوترهای شخصی اش ارائه كرد.


Apple دو شعار «هزار آهنگ در جیب شما» (S1000Songs in your Pocket) و «پنج هزار آهنگ در دستتان» ( S5000Songs in your hard) را برای فروشگاه اینترنتی iTunes خود معرفی كرد.

apple

Microsoft: غول نرم افزاری جهان در دهه 1990 شعار «امروز می خواهی به كجا بروی؟»

(where do you want to go today?y) و «استعداد شما، علاقه ما» Our Passion ) و Your Potential)l را در دهه 2000 به عنوان شعار تبلیغاتی خود انتخاب كرد.

ایــــن شــــركت امـــا جمله «با پروانه بهتر است»

(It’s better with butter fly) را برای تبلیغات خدمات اینترنتی MSN8 خود ارائه كرد.

microsoft

CISCO : این شركت نرم افزاری هم با جمله «به شبكه انسانی خوش آمدید» (welcome to the human network) در میان كاربرانش شناخته می شود.

cisco

AOL: شركت عرضه كننده خدمات اینترنتی America online یا AOL در دهه 2000 با دو شعار «اینترنت بهتری می خواهید؟ شما به America online تعلق دارید.

(Want a better internet? You belong at America online) و «بسیار آسان برای استفاده، تعجب نكنید این شماره یك است» (So easy use, no wonder it’s number1) به عرصه تبلیغات وارد شد.

aol

eBay: بزرگ ترین سایت حراج اینترنتی دنیا هم دو جمله «هر آنچه وجود دارد را در ebay به دست می آورید».

(whatever it is, you get it on ebay) و «بخرید، بفروشید، به آن عشق بورزید».

(Buy it. Sell it. Love it) را به عنوان شعارهای تبلیغاتی خود انتخاب كرده است.

ebay

You Tube: پرطرفدارترین وب سایت به اشتراك گذاری فیلم دنیا كه سال گذشته توسط موتور جست وجوی google خریداری شد. با جمله «خودتان را پخش كنید» (Broadcast your self) در میان كاربران سراسر دنیا به شهرت رسیده است.

youtube

AT&T: بزرگ ترین شركت مخابراتی آمریكا عبارت «بی حد و مرز» (Boundless) را به عنوان اولین شعار تبلیغاتی خود ارائه كرد. بعد از آن اما در دهه 1990 این شركت شعارهای تبلیغاتی مختلفی را مانند: «به كسی فكر كنید و با او تماس برقرار كنید» (Reach out and touch some one)، «بهتر صدا می كنیم بیشتر بشنوید». (The more you hear , the beher we Sound) ، «انتخاب درست شما» (your true choice) و «صدای واقعی شما» (your true voice) ارائه كرد.

آخرین شعار تبلیغاتی این شركت اما «دنیای شما، به دنیا آمد» (your world. Delivered) بود.

BT: شركت مخابرات انگلستان كه این روزها به بخش خصوصی واگذار شده است با سه شعار تبلیغاتی «برای صحبت خوب است» (Its good to talk)، «برای توست» (Its for you) و «ما به تو جواب می دهیم» (Its you we answer to) در میان كاربران انگلیسی شناخته می شود.

T-Mobile: شركت مخابراتی بزرگ T-Mobile عبارت های «بیشتر بگیرید» (Get more) و «كاملا نزدیك تر» (Simply Closer) را به عنوان شعارهایی تبلیغاتی خود انتخاب كرد.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
-6 #1 سمیرا ۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۹:۵۴
ممنون استفاده بردم
بازگو کردن
 
 
-5 #2 سعید عابدی ۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۳۸
با عرض ادب و احترام ممنون از مطالب بسیاااااااااااا ر اموزنه شما سروران گرامی :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
بازگو کردن
 
 
-1 #3 ماهان ۱۳۹۷-۰۴-۲۸ ۲۰:۱۷
با سلام دوستان عزیز همفکری کنن یک شعار مناسب شرکت مخابراتپیشنهاد بدن انشا. پذیرفته بشه یک ربع سکه من به سه تقدیم میکنم مردانه
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام