برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 10 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

میلیاردری که فرزند یک راننده کامیون بود

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتمیلیاردری که فرزند یک راننده کامیون بود

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردری که فرزند یک راننده کامیون بود

برچسب ها: کارآفرینی

دونالد اشنایدر فرزند ال اشنایدر موسس شرکت باربری اشنایدر نشنال است که شرکت و ثروت خانوادگی را به ارث برده و آن را گسترش داده است. مجله فوربز در سال ۲۰۱۰ را با ثروت ۳ میلیارد دلار در رده سیصد و شانزدهم فهرست میلیاردرهای جهان قرار داد.

دونالد اشنایدر در سال ۱۹۳۶ در آمریکا متولد شد. اشنایدر دارای مدرک کار‌شناسی از دانشگاه سنت نوربرت و مدرک MBA از دانشکده کسب و کار دانشگاه پنسیلوانیا است.

 

پدر دونالد شرکت باربری خود را در سال ۱۹۳۵ و تنها با داشتن یک کامیون راه اندازی کرد. ال اشنایدر کار خود در صنعت باربری و کامیون رانی را در سال ۱۹۳۲ و به عنوان یک راننده برای شرکت حمل و نقل اولسون شروع کرد. او در سال ۱۹۲۵ برای شرکت حمل و نقل پیترز شروع به کار کرد و در‌‌ همان زمان با پولی که از فروختن اتومبیل خانواده به دست آورده بود یک کامیون برای خود خرید. این کامیون اولین قدم او در خلق شرکت باربری کامیونی خود، اشنایدر تراکینگ، به شمار می‌رفت. ال اشنایدر بعد‌ها یک کامیون دیگر نیز خرید در حالی که همچنان بر تعداد مشتریان او افزوده می‌شد. ال در سال ۱۹۳۸ شرکت انتقال و انبارسازی بینز را خرید و بعد‌ها نام آن را به شرکت انتقال و انبارسازی اشنایدر تغییر داد. شرکت او به خاطر خدمات فوق‌العاده به مشتریان و توانایی ذاتی ال اشنایدر در رهبری، به سرعت رشد کرد. ال اشنایدر و همسرش اگنس صاحب ۵ پسر و یک دختر شدند که سه نفر از پسران آن‌ها به کسب‌وکار او وارد شدند. ال اشنایدر در سال ۱۹۸۳ در ۷۵ سالگی درگذشت.

دونالد اشنایدر در سال ۱۹۷۶ رییس نماینده و رییس شرکت پدرش، ال‌اشنایدر شد. دونالد شرکت خانوادگی را رشد داده و آن را تبدیل به اولین تامین کننده خدمات حمل و نقل و لجستیک در آمریکا کرده است. او طی چهل سال اداره شرکت حمل و نقل و لجستیک خانوادگی درآمد آن را از ۹۰۰ هزار دلار به ۳/۲ میلیارد دلار در سال رسانده است. دونالد اشنایدر در حال حاضر رییس و مدیر این شرکت است.

ناوگان اشنایدر نشنال شامل بیش از ۱۵۵۰۰ راننده می‌شود که در مجموع روزانه بیش از شش میلیون مایل را طی می‌کنند. همچنین شرکت اشنایدر نشنال بیش از ۲۲ هزار شرکت وابسته داشته و در ۲۳ کشور جهان فعالیت می‌کند و تبدیل به یکی از بازیگران کلیدی در صنعت باربری در جهان شده است. این شرکت به حداقل دو سوم ۵۰۰ شرکت بر‌تر فهرست فورچون، خدمات حمل و نقل و لجستیک ارائه می‌کند.

دونالد اشنایدر علاوه بر شرکت خانوادگی از سال ۱۹۸۸ تا سال ۲۰۰۵ یکی از مدیران شرکت فرانکلین الکتریک بود. اشنایدر در سال ۱۹۹۹ جایزه مدیر لجستیک و حمل و نقل برجسته در آمریکای شمالی، بالا‌ترین درجه افتخاری در انجمن حمل‌ونقل آمریکا را از آن خود کرده است.

دونالد اشنایدر ازدواج کرده و ۵ فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن گرین‌بی در ایالت ویسکانسین در آمریکا است.

 

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 14 تیر 1390 ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام