برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


موج جدید گرانی برای ماشین آلات صنایع چوب

اخبار مدیراناخبار شرکتهای ایرانیموج جدید گرانی برای ماشین آلات صنایع چوب

دوره دیجیتال مارکتینگ

موج جدید گرانی برای ماشین آلات صنایع چوب

استفاده از چوب در بخش های مختلف صنعتی، ساختمان سازی، دکوراسیون و یا حتی صنایع دستی، از دیربار در ایران رواج زیادی داشته است. صنعت چوب یکی از متنوع ترین صنایعی است که با گذشت زمان، از شمایل سنتی، به شکل صنعتی و مدرن تغییر وضعیت داده است. گرانی های چند سال اخیر در ایران اما تاثیر خود را بر روی ماشین الان اسن صنعت نیز گذاشته است.

صنایع چوب، چه صنایعی هستند؟

صنایعی که تولیدات آنها بر پایه چوب هستند مانند مبلمان، دکور و فضاسازی، نجاری های مدرن و صنعتی، کارگاه های صنایع دستی و منبت کاری و... همه صنایع چوب نام دارند. در این بخش ها، تولید محصولات صنعتی و یا خانگی با استفاده از چوب انجام می شود که یکی از متریال های مهم ساخت ابزار و وسایل محسوب می شود. چوب علاوه بر ویژگی هایی مانند در دسترس بودن، مقاومت، شکل پذیری و... در بخش های مختلف به عنوان ماده ای برای ساخت وسایل زینتی نیز استفاده می شود. امروزه این کارگاه های صنایع دستی نیز رنگ و بوی مدرنیته به خود گرفته و از شمایل سنتی خود خارج شده است. لذا استفاده از ماشین آلات مدرن و مختلف به سرعن در حال گسترش است.

با پیشرفت علم، این ابزارها نیز دچار تغییرات و پیشرفت شده اند. اکنون در بازار و برای بخش های مختلف، انواع مختلفی از ایزار وجود دارند که بسته به نوع کسب و کار از آنها استفاده می شود.

پرکاربردترین ماشین آلات صنایع چوب

اینکه کدام یک از ابزار و ماشین آلات مناسب شما هستند، کاملا مرتبط با صنعت شماست. اما به طور کلی، ابزارهایی وجود دارند که شاید در انواع مختلف، اما در اکثر صنایع چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه های لبه چسبان، دستگاه های CNC در انواع مختلف، دستگاه های دور کن، ابزار برش MDF و... از جمله پرکاربردترین ابزار در این بخش هستند. از هر یک از این دسته ابزارها، مدل های مختلفی تولید می شود که می توانید بسته به میزان استفاده، اهمیت و در نهایت قیمت آنها را خریداری کنید.

این دستگاه ها در شرکت های مختلف خارجی تولید و عرضه می شوند. اما شاید جالب باشد بدانید یکی از پیشگامان در تولید ماشین آلان صنایع چوب، برندی ایرانی است. شرکت آمل برش، با تجربه چندین ساله در زمینه تولید ابزار مورد استفاده در صنایع چوب، توانسته تا کنون به رقابت با بسیاری از برند های محبوب خارجی در این زمینه بپردازد. به همین خاطر دیگر نیاز به استفاده از دستگاه های خارجی و قیمت های نجومی نخواهید داشت.

موج گرانی ماشین آلات چوب

گرانی به ماشین آلان سنایع چوب هم رسید

با افزایش تورم و بالا رفتن قیمت ها در چند سال اخیر، و با توجه به روند صعودی قیمت دلار، تمام بازار متاثر از این افزایش شده است. ابزارهای صنعتی نیز به دلیل ورود قطعات و مواد اولیه از خارج از کشو، از این قاعده مثتثنی نبوده است.

با وجودی که شرکت های معتبر در زمینه تولید لوازم چوبی، مانند آمل برش، سعی در کنترل نوسان قیمت دستگاه ها داشته و منافع خریداران را در اولویت قرار داده است. اما با گرانی مواد اولیه و بالا رفتن نرخ ارز، روند صعودی قیمت ماشین آلات صنایع چوب، فرایندیست که خواه ناخواه اتفاق می افتد.

اما این افزایش قیمت، همچنان نتوانسته بر صرفه اقتصادی برند های با کیفیت ایرانی در برابر برند های خارجی غلبه کند. هنوز هم شما می توانید به راحتی از برند های با کیفیت ایرانی مانند آمل برش، جایگزین برند های خارجی مشابه استفاده کنید و هزینه کمتری نیز بپردازید.

اگرچه افزایش قیمت، این بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده اما استفاده از این ابزار، لازمه کار بسیاری از کارگاه ها بوده و همواره سعی شرکت های ایرانی، بر تولیدات باکیفیت و قیمت مناسب برای صاحبان مشاغل مختلف خواهد بود.

موج گرانی ماشین آلات چوب

کلام آخر

روند رو به رشد قیمت ها در ایران اکنون به همه بخش ها سرایت کرده است. اما با حمایت از تولیدات با کیفیت داخلی، می توان در سایر بخش ها نیز مانند ماشین آلات صنایع چوب، به موفقیت های چشمگیری دست یافت و با در دسترس بودن ابزار های با کیفیت ایرانی، از سفارش محصولات خارجی بی نیاز شویم.

در بخش صنایع چوب، شرکت آمل برش توانسته تا با تولیدات با کیفیت و تنوع محصولات بالا، بازار را از نیاز به سایر برند ها تهی کند.

موج گرانی ماشین آلات چوب

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام