تحقیق و پژوهش کاملتحقیق و مقاله

تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

تحقیق اجرای سیستم ERP در سازمان
Word

عنوان کامل تحقیق (پایان نامه) : تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

نوع فایل: Word

تعداد صفحه: 147

فهرست مطالب: بخش اول اهداف و رویکرد های سیستم تولید بموقع JIT – بخش دوم اشنایی باسیستم مورد مطالعه – بخش سوم تكنيك های طراحی سيستم توليدی JIT – بخش چهارم  طراحی سیستم کانبان – بخش پنجم خرید وتحویل بهنگام – منابع

این پایان نامه می تواند به عنوان راهنمایی به منظور تحقیق و پژوهش بیشتر در زمینه تحقیق برنامه ریزی تولید به ویژه اجرای سیستم تولید به هنگام JIT توسط سایر پژوهشگران مورد استفاده قرار گیرد.

این تحقیق توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

کاربرد این تحقیق : تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT در واقع این فایل یک پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی صنایع کامل با همین عنوان می باشد. این فایل برای تمام دانشجویان رشته های صنایع و مدیریت صنعتی ب بسیار مفید و کاربردی می باشد همچنین دانشجویان می توانند با مطالعه این فایل با فرمت پایان نامه های کارشناسی آشنا شوند. این فایل همچنین به عنوان ادبیات تحقیق میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

تایید صحت اطلاعات

در صفحه شماره 11 از تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT این گونه آمده است :

ديدگاه نخست سيستم كنترل كف كارگاه در JIT بوده و به واسطه استفاده از كارت هاي كابنان نمايان ترين جلوه از رويكرد JIT را دارا مي باشد.
تكنيك كابنان، شروع به توليد و جريان مواد را با هدف توليد مقدار صحيحي از اقلام(و قطعات، زير مونتاژها يا قطعات خريدني دقيقا در محل صحيح و دقيقا در زمان صحيح كنترل مي نمايد.
ديدگاه دوم ايجاد زمينه مناسب براي بكارگيري كابنان بوده كه مجموعه اي از تكنيك در زمينه محصول و فرآيندهاي توليدي است. ايجاد اين زمينه، امكان پياده سازي سيستم كابنان را تضمين مي نمايد.

 

در صفحه شماره 125 از تحقیق برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT این گونه آمده است :

سيستم كابنان در كارخانجات خودروسازي تويوتا Toyota در ژاپن به كرد. هدف آن بهبود بهره وري سيستم و ايجاد اطمينان از درگير شدن كارگر Operator Involvement و مشاركت وي در دستيابي به اين بهره وري بالا مي باشد.
اين مهم با بكار گيري ابزارهاي ديداري Visible براي مشاهده جريان محصولات در طول سيستم و نيز مشاهده سطوح موجودي امكانپذير گرديد.
برخلاف سيستم هاي كنترل فعاليت توليد در MRP كه به سيستم هاي فشاري Push معروفند به كابنان به عنوان يك سيستم كششي Pull نگريسته مي شود.

پایان نامه برنامه ریزی تولید اجرای سیستم تولید به هنگام JIT

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جمع زیر را انجام دهید ! *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن