پیشینه پژوهش هاتحقیق و مقاله

ادبیات تحقیق بهره وری

Word
Word

عنوان کامل تحقیق: ادبیات تحقیق بهره وری

نوع فایل: Word

تعداد صفحه: 51

 

فهرست مطالب: تاریخچه بهره وری – مفهوم بهره وری – دیدگاههای مختلف درباره بهره وری – بهبود بهره وری – مطالعه کار و زمان – راههای بهبود بهره وری – تكنيك های اساسي بهبود بهره وری در عوامل توليد – هفت كليد براي بهره وری بيشتر – چرخه ی بهره وری – شاخص بهره وری – تحلیل شاخص های بهره وری

این ادبیات تحقیق توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل ادبیات تحقیق بهره وری

کاربرد این ادبیات تحقیق : ادبیات تحقیق بهره وری یک فایل مناسب و عالی برای استفاده در مقالات و پایان‌نامه های کارشناسی ارشد و دکترا مرتبط با این موضوع می باشد در این فایل شما تمام مطالب مرتیط در حوزه بهره وری را بصورت منظم و با یک پیوستگی مناسب خواهید دید. در این فایل همچنین مطالبی در مورد شاخص های سنجش بهره وری و همچنین تحلیل این شاخص ها بیان شده است.

تایید صحت اطلاعات

در صفحه شماره 12 از ادبیات تحقیق بهره وری این گونه آمده است :

بهره وري هم يك مفهوم است و هم معيار ارزيابي عملكرد نظامها با نسبتي از مطلوبيت هاي حاصله يا ستانده در برابر آنچه كه براي به دست آوردن آن مصرف مي شود يا داده ها . اين مفهوم در قرن حاضر براي ارزيابي عوامل توليد ( كار- سرمايه – مواد و انرژي ) در اقتصاد به كار گرفته شده است و در دهه هاي اخير حركت براي ارتقاء آن يا جنبش بهره وري در كشور هاي مختلف مطرح و فعاليت هاي گسترده اي به وسيله سازمان هاي بهره وري ملي و منطقه اي انجام شده است .

در صفحه شماره 49 از ادبیات تحقیق بهره وری این گونه آمده است :

از نظر تاريخي تقريبا يك قرن مي شود كه در كشورهاي پيشرفته صنعتي اطلاعات مربوط به بهره وري نيروي كار را جمع آوري ، نگهداري و تجزيه و تحليل مي كنند .اما در دنياي پر شتاب امروز با جهاني شدن اقتصاد ، تاكيد بر بهره وري نيروي كار به اهميت دهه هاي قبل نيست بلكه بهره وري كلي و بهره وري جامع كل نقش مهم و اصلي بر تحليل بهره وري سازمانها دارد . لذا در تحليل عملكرد هر سازمان بايد از انواع شاخص هاي بهره وري استفاده كرد و صرفا به يك يا چند شاخص اكتفا نكرد .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جمع زیر را انجام دهید ! *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن