پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

عنوان کامل : پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

تعداد اسلایدها: 62 اسلاید

فهرست مطالب این پاورپوینت: هفت روش کمک به کنترل کیفیت – ابزارهای هفتگانه کنترل کیفیت – برگه کنترل – نمودار هیستوگرام – نمودار پارتو – نمودار علت و معلول – نمودار پراکندگی – کنترل آماری فرایند – نمودار تمرکز نقص ها – فلوچارت – نمودار استخوان ماهی – کاربرد ابزارها – تمرین های عملی

 

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت:

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت
پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت

کاربرد این پاورپوینت : پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت به بررسی نکاتی که برای سنجش کیفیت کمک میکند می پردازد و همچنین ابزارهای آماری و کاربرد آن ها را توضیح می دهد. همچنین در این پاورپوینت نمونه تمرین هایی برای نحوه استفاده از این ابزار توضیح داده است و برای تمام کسانی که در مطالعات و همچنین کار خود احتیاج به تعیین کیفیت دارند بسیار مناسب است.

 

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره 39 از پاورپوینت روش های مناسب کنترل کیفیت استفاده این گونه آمده است :

اولين نمودار علت و معلول به وسيله پرفسور «كاآرو ايشی كاوا» از دانشگاه توكيو هنگام تدريس چگونگی تجزيه عوامل مختلف و ارتباط آنها با يكديگر به مهندسان كارخانه كاوازاكی در تابستان 1943 با طرح و شكلی كه شبيه يك ماهي بود ساخته شد. نمودار علت و معلول از زمره روشهايی است كه از ژاپن سرچشمه گرفته و براي بهبود كيفيت به كار رفته است.
اين نمودار بعداً به كشورهای ديگر نيز برده شــده است و گاهی آن را نمودار «ايشی كــــاوا» يا نمودار استخوان ماهی (FISH BONE) نيز می گويند؛ چرا كه اين نمودار اولين بار توسط پرفسور «ايشی كاوا» مطرح گرديد و ازطرفی ديگر شكل آن شبيه استخوان اسكلت ماهی است كه مشكل، عيب يا معلول در سر آن قرار گرفته است.
سپس اين نمودار به وسيله دكتر «ادوارد دمينگ» به عنوان ابزاری سودمند برای بهبود كيفيت به كار برده شد. او مديريت كيفيت فراگير را پس از جنگ جهانی دوم در ژاپن آموزش داد و «ايشی كاوا» و «دمينگ» از اين نمودار به عنوان اولين ابزارها در فرايند مديريت كيفيت استفاده كردنده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جمع زیر را انجام دهید ! *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن