برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 21 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


روغنهای نخل و میلیاردری سنگاپوری

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتیداستانهای مدیریتیروغنهای نخل و میلیاردری سنگاپوری

دوره دیجیتال مارکتینگ

روغنهای نخل و میلیاردری سنگاپوری

کوک خون‌هانگ مدیر شرکت بزرگ روغن نخل ویلمار و میلیاردری سنگاپوری است که با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ در جایگاه دویست و پنجاه و هشتم ثروتمندان جهان قرار گرفت.

کوک خون‌هانگ در سال ۱۹۵۰ در سنگاپور متولد شد. وی در دانشگاه سنگاپور تحصیل کرده و از این دانشگاه با مدرک کار‌شناسی مدیریت کسب و کار فارغ‌التحصیل شد. عموی او، رابرت کوک یک ثروتمند و تاجر معروف اهل مالزی است. رابرت کوک مالک و رییس گروه چند ملیتی کوک شامل دامنه گسترده‌ای از صنایع حمل ‌و‌نقل و کشتی‌های باربری، کشت شکر (شرکت کشت و زرع پرلیس)، پالایش شکر، آسیاب آرد، غذای حیوانات، نفت، معدن‌ کاوی، مدیریت مالی، هتلداری، مبادلات املاک و مدیریت دارایی‌ها، تجارت، انتشارات و رسانه می‌باشد. او همچنین مالک سهام شرکتی است که روزنامه صبح جنوب چین را منتشر می‌کند. بیشتر شرکت‌های کوک یا توسط خود او یا خانواده‌اش اداره می‌شوند.

پدر رابرت کوک، پدربزرگ کوک خون‌هانگ، در آغاز قرن بیستم از فوجیان چین به مالزی مهاجرت کرد. آقای کوک پدر در سال ۱۹۴۸ از دنیا رفت و رابرت به همراه دو برادر خود شرکت برادران کوک را که کار آن تجارت کالا‌ها و محصولات کشاورزی بود در سال ۱۹۴۹ راه‌اندازی کردند. کوک بعد از استقلال مالزی به همراه دولت کسب و کار تجارت شکر را شروع کرد. او در سال ۱۹۶۱ با خرید شکر ارزان قیمت از هند قبل از افزایش ناگهانی قیمت شکر توانست ثروت قابل توجهی کسب کند. کوک به سرمایه‌گذاری بزرگ در تولید شکر ادامه داد. کوک خون‌هانگ کار تجارت را با کار به عنوان یک تاجر پایه برای رابرت کوک شروع کرد. او تجربه وسیعی در صنعت داشته و از سال ۱۹۷۳ در کسب و کار حبوبات، روغن‌های خوراکی و دانه‌های روغنی فعالیت داشته است. کوک خون‌هانگ در سال ۱۹۹۱ به همراه عمویش، رابرت کوک، ‌ شرکت ویلمار را تاسیس کرد. او این کار را با خرید یک شرکت کوچک تولید کننده روغن نخل در سوماترا انجام داده و آن را تبدیل به شرکت بین المللی ویلمار کرد. کوک خون‌هانگ در سال ۲۰۰۷ شرکت ویلمار را با کسب و کار عمویش ادغام کرد. کوک با این کار گروه ویلمار را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان روغن نخل در جهان کرد. کوک خون‌هانگ در حال حاضر رییس و مسوول مدیریت کلی شرکت ویلمار اینترنشنال با تمرکز ویژه بر توسعه کسب و کارهای جدید است. درآمد شرکت ویلمار در سال ۲۰۱۰ در حدود ۸۹/۲۳ میلیارد دلار بود و بیش از ۸۰ هزار نفر برای این شرکت مشغول به کار هستند. فعالیت‌های شرکت ویلمار در حال حاضر شامل استخراج روغن نخل، پالایش روغن‌های خوراکی، له کردن دانه‌های روغنی، فرآوری روغن‌های خوراکی و حبوبات و غیره می‌شود. کوک خون‌هانگ در پست‌های اجرایی مختلفی فعالیت داشته است. او از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۱ مدیر کل شرکت آسیاب آرد فدرال و از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ مدیر شرکت روغن‌ها و حبوبات کوک بود. کوک خون‌هانگ ازدواج کرده و ۴ فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن سنگاپور است.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 14 اسفند 1389 ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام