برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 13 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


میلیاردی هنرمند که مدیرمالی است !

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتمیلیاردی هنرمند که مدیرمالی است !

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردی هنرمند که مدیرمالی است !

بروس کاونر، موسس و رییس شرکت کاکستون اسوشییتز، یکی از ده صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بزرگ در جهان است که با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ از سوی مجله فوربز به عنوان دویست و پنجاه و هشتمین ثروتمند جهان معرفی شد.

بروس استنلی کاونر در سال ۱۹۴۵ در بروکلین در نیویورک آمریکا متولد شد. خانواده کاونر در اوایل قرن بیستم از آزار و تبعیض‌ها به خاطر اعتقادات مذهبیشان از روسیه تزاری به بروکلین در آمریکا گریختند.

بروس کاونر در روستای سان فرناندو بزرگ شد. در واقع آن‌ها در سال ۱۹۵۳ به این روستا نقل مکان کرده بودند. بروس در آن زمان شاگرد موفقی در دبیرستان بود. کاونر در سال ۱۹۶۲ به دانشگاه ‌هاروارد وارد شد.

مادر بروس در میانه تحصیلات او خودکشی کرد که این امر آسیب روحی زیادی به بروس وارد کرد.

کاونر در زمان جنگ ویتنام از آنجایی که هنوز دانشجو بود توانست در‌ هاروارد مانده و در رشته اقتصاد سیاسی در مدرسه جان اف. کندی و با بورسیه تحصیلی ادوارد بانفیلد به تحصیل خود ادامه دهد.

بروس کاونر تحصیلات خود را در‌ هاروارد در مقطع دکترا هم ادامه داد، اما در ‌‌نهایت تحصیلات خود را در سال ۱۹۷۰‌‌ رها کرد. او طی چند سال بعد از این قضیه درگیر برخی فعالیت‌های انتخاباتی شد.

کاونر در کمپین‌های سیاسی فعال بود، ‌ نواختن ‌هارپسیکورد را می‌آموخت، نویسندگی می‌کرد و به عنوان یک راننده تاکسی کار می‌کرد. اولین تجارت کاونر در سال ۱۹۷۷ با دریافت وامی‌۳۰۰۰ دلاری از کارت اعتباری‌اش برای خرید قراردادهای آتی دانه‌های سویا اتفاق افتاد.

بروس پیش‌بینی می‌کرد که این قرارداد او تا ۴۰ هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد، اما این مبلغ تا قبل از فروش آن‌ها به ۲۳ هزار دلار کاهش یافت. کاونر بعد‌ها گفت که این تجارت به او اهمیت مدیریت ریسک را آموخت.

کاونر در سال ۱۹۷۷ به استخدام شرکت کومودیتیز در آمد. او در این شرکت توانست بسیار موفق عمل کرده و میلیون‌ها دلار را برای این شرکت درآمد ایجاد کند. این موفقیت او منجر به تصمیم کاونر برای استقلال شد.

بروس کاونر در سال ۱۹۸۳ صندوق سرمایه‌گذاری مشترک کاکستون اسوشییتز را تاسیس کرد.

شرکت کاکستون در سال ۱۹۹۲ صندوق خود را به روی سرمایه‌گذاران جدید بست. در حال حاضر وجوه تحت مدیریت این صندوق به حدود ۹ میلیارد دلار می‌رسد. بیش از ۲۷۰ نفر در سال ۲۰۱۰ برای این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک واقع شده، ‌ مشغول به کار بودند.

نرخ سود این شرکت در سال گذشته ۱۵/۶ درصد و در سال ۲۰۰۸ در حدود ۱۳ درصد بود.

بروس کاونر ازدواج کرده و سه فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن نیویورک است. کاونر که به موسیقی علاقه زیادی دارد کلکسیونی از ۱۴۰ ورق‌ نت دست‌نویس از باخ، بتهوون و برامس را به مدرسه جولیارد که در آن به فراگیری موسیقی پرداخته بود، بخشیده است. وی که فردی خیر است به طور خاص به اپرای متروپولیتن در مرکز لینکلن کمک می‌کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 10 اسفند 1389

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام