پاورپوینت مدیریتی

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

عنوان کامل : پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

تعداد اسلایدها: 32 اسلاید

فهرست مطالب این پاورپوینت: انواع و روش های تحقیقات بازاریابی – مقایسه روش های قطعی و اکتشافی – تحلیل مسیر – مفاهیم و ویژگی های تحلیل مسیر – ضرورت تحلیل مسیر – بررسی یک مطالعه موردی – گروه های کانون – تحلیل محتوا

 

نمونه ای از اسلایدهای پاورپوینت:

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی
پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

این پاورپوینت توسط گروه علمی پایگاه اطلاع رسانی صنعت، مورد تایید قرار گرفته است.

نگاهی به فایل پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی

کاربرد این پاورپوینت : پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی بیشتر به موضوع تحقیقات بازاریابی می پردازد و تکنیک های لازم برای انجام این تحقیقات را بیان میکند و در ارائه مباحث نیز از مثال های عینی استفاده میکند اشخاصی که علاقه مند به روش های بازایابی برای تحقیقات بازاریابی هستند می توانند از این پاورپوینت استفاده کنند.

تایید صحت اطلاعات

در اسلاید شماره 30 از پاورپوینت روش های تحقیق در بازاریابی این گونه آمده است :

تحليل محتوا (Content Analysis) ابزاری تحقيقاتی است براي تعيين وجود واژه‌ها يا مفاهيم در داخل متنها يا مجموعه‌ای از متنها. تحليل محتوا عبارت است از فرآيند فکری طبقه بندی داده‌های متنی کيفی به خوشه هايی از موجوديتها يا طبقات مفهومی با هدف شناخت الگوهای همخوان و روابط بين متغيرها يا موضوعات(Given, 2008 p.120).
روشهای تحليل محتوا شامل دو روش اصلی : تحليل مفهومی (Conceptual) و تحليل ارتباطی (Relational) است.
تحليل مفهومی عبارت است از: انتخاب مفهوم و سپس بررسی جهت شمارش و فهرست کردن وجود آن مفهوم در متن است. مفهوم مورد نظر ممکن است به صورت واضح و اشکار و يا به صورت ضمنی و پنهان در متن وجود داشته باشد. گاهی اوقات تحليل مفهومی را تحليل موضوعی (Thematic) نيز می نامند. تحليل ارتباطي همانند تحليل مفهومی است با اين تفاوت که تلاش می کند تا ارتباط بين مفاهيم را نيز بررسی کند. تحليل ارتباطی را تحليل معنايی (Semantic ) نيز می نامند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جمع زیر را انجام دهید ! *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن