برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


کسب و کار خود را مدیریت کنید

کسب و کارهای کوچکمقالاتکسب و کار خود را مدیریت کنید

دوره دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار خود را مدیریت کنید

متخصصان تجارت تاکید بسیار زیادی بر «مدیریت کسب و کار» به عنوان عامل کلیدی در تحقق موفقیت داشته و معتقدند صاحبان مشاغل و کارآفرینان همواره باید آن را مد مدیریت کسب و کارنظر قرار دهند. اگرچه بسیاری تصور می‌کنند مدیریت کسب و کار وظیفه‌ای دشوار است، اما چنانچه کارآفرینان از ابزار و دانش مناسب و کافی در رابطه با چگونگی اداره موثر و بهینه فعالیت حرفه‌ای خود بهره ببرند، دستیابی به اهداف دشوار نخواهد بود.

در نتیجه، این طرز فکر که مدریت کسب و کار از‌‌ همان ابتدا فعالیت دشواری محسوب می‌شود، کاملاً نادرست است. صاحبان مشاغل باید مثبت نگر بوده و به جای نگرانی از چالش‌ها و سختی‌های پیش رو، زمان و تلاش خود را صرف یافتن روش‌هایی برای مدیریت صحیح و با کارایی بالا کنند.


«تعیین هدف» و «برنامه ریزی» اقدام‌های اولیه در مدیریت کسب و کار و تسهیل آن محسوب می‌شوند. اگرچه دستیابی به این موارد در نوع خود زمان بر خواهد بود، اما تاثیرات خود را در بلند مدت به خوبی نشان خواهند داد. از این رو اهداف خود را مشخص کرده و تعریف مشخصی از آنچه که باید انجام شود، ارائه کنید. درباره کسب و کاری که قصد شروع آن را دارید تحقیق کرده و تمام چیزهایی که برای محقق کردن این گام‌های اولیه نیاز دارید، مشخص کنید.

پس از آن و زمانی که فعالیت حرفه‌ای خود را توسعه می‌دهید، می‌دانید که چه کارهایی انجام داده و یا خواهید داد زیرا از قبل برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌اید. برنده نهایی این روند نیز خود کارآفرین و صاحبان مشاغل بوده که در زمان، هزینه و تلاشی که برای به پیش بردن کار خود نیازمند هستند، صرفه جویی چشمگیری انجام می‌دهند.

نکته دیگری که در تسهیل مدیریت کسب و کار از اهمیت بسیاری برخوردار است، ایجاد فضای مناسب برای پیشرفت و توسعه، همگام با فناوری‌ها روز است. برخی تاجران و کارآفرینان ممکن است به روش‌های سنتی برای اداره کسب و کار خود پایبند بمانند. اما به رغم موفقیت‌های احتمالی در این زمینه، در بلندت مدت قادر نخواهند بود رقابت پذیری خود با دیگران را حفظ کنند.

هیچ‌گاه نسبت به استفاده از فناوری‌ها نوین در فعالیت حرفه‌ای خود نگران و مردد نباشید. این مساله نه تنها به تسهیل فعالیت‌های کاری منجر می‌شود، بلکه رضایت کارمندان و مشتری‌ها را نیز در پی خواهد داشت. البته این به معنای آن نیست که هر ابزارک و نرم افزار تجاری که وارد بازار می‌شود را خریداری کنید. برای انتخاب بهترین‌ها اندکی وقت صرف کرده و تحقیق کنید. بدون شک از این مساله پشیمان نخواهید شد.

نکته دیگری که در مدیریت کسب و کار باید مورد توجه قرار بگیرد این است که انجام همه امور به صورت فردی امکان پذیر نخواهد بود. تا حد ممکن برای مسئولیت‌های مختلف مانند خرید، بازاریابی، نگهداری از تاسیسات و.... یک نفر را استخدام کنید. در واقع بزرگی یا کوچکی کسب و کارتان، در این مساله که یک نفر هیچ‌گاه نمی‌تواند امور مختلف را موثر و با بالا‌ترین کیفیت انجام دهد، تغییری نمی‌دهد.

اگر با کمبود بودجه مواجه هستید، می‌توانید از دوستان یا افراد فامیل خود تا زمانی که شرایط بهتر شده و یا متوجه شوید که چه وظایفی را می‌توانید انجام دهید، کمک بگیرید. به دیگران اجازه دهید به شما کمک کنند، بدین ترتیب، در مواجهه با مشکلات کنترل و اطمینان خود را از دست نداده و رسیدگی به امور مختلف در بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.


منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
0 #1 محمد رضا شماعی ۱۳۹۱-۰۲-۱۶ ۱۶:۲۵
بسیار عالی . در مورد ایجاد کالا در صنعت وبازار هم توضیح دهید .تشکر
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام