برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

کسب درآمد از تلگرام

مدیریت فروش و بازاریابیمقالاتکسب درآمد از تلگرام

دوره دیجیتال مارکتینگ

کسب درآمد از تلگرام

کسب درآمد از تلگرام جدی است ! قبلاً در یادداشتی با عنوان «درآمد تلگرام، وایبر و واتس اپ از چیست؟» به موضوع مدل های درآمدی وایبر و تلگرام و واتس اپ و اصولاً اپلیکیشنهای پیام رسان اشاره کرده بودم، همچنین یادداشتی در مورد رویای درآمد از کلش آف کلنز نوشته بودم. در این یادداشت سعی می کنم، تا سوالات ذهن شما را در مورد کسب درآمد از تلگرام پاسخ دهم و می خواهم به شما بگویم که، کسب درآمد از تلگرام جدی است ! آن را شوخی نگیرید !

نمی دانم با من موافق هستید که تلگرام پرمخاطب ترین شبکه مبتنی بر موبایل در ایران است. پس از آن که وایبر و واتس اپ مدتی در میان کاربران ایرانی رایج شده بود، عوامل مختلف باعث شد تا کاربران به سمت پیام رسان جدیدی به نام تلگرام حرکت کنند که از قضا روسی است و اتفاقاً در دنیا کمتر شناخته شده است و به عبارتی در میان  بازار پیام رسانهای دنیا سهم چشمگیری ندارد. آمارها نشان می دهد که تعداد کاربران تلگرام در دنیا 65 میلیون کاربر است، این در حالی است که تعداد کاربران وایبر 608 میلیون نفر و تعداد کاربران واتس اپ 900 میلیون نفر است ! کاملاً مشهود است که تلگرام با رقبای آمریکایی (Whatsapp) و ژاپنی (Viber) قابل مقایسه نیست. اما مساله اینجاست که از 65 میلیون کاربر تلگرام بیش از 20 میلیون نفرشان در ایران هستند. بنابراین باید بگوییم که تلگرام گزینه اول برای ما ایرانی هاست.

کسب درآمد از تلگرام

از گوشه و کنار می شنویم که فلانی از تلگرام پول در می آورد یا در میان دوستان و آشنایان می بینید که برخی برای افزایش تعداد کاربرانشان در تلگرام تلاش بسیاری می کنند. ماجرای درآمد از تلگرام چیست؟ رویا یا واقعیت؟

در مجموع دو رویکرد برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد :

1- کسب درآمد مستقیم از تلگرام

2- استفاده از تلگرام برای افزایش درآمد کسب و کار فعلی

در رویکرد اول، ما اساساً یک اجتماع در تلگرام (Telegram) به وجود می آوریم که قرار است از محل نمایش تبلیغات برای سایرین کسب درآمد کنیم. خصوصاً از زمانی که قابلیت ساخت کانال به وجود آمد این رویکرد بسیار با استقبال مواجه شد. در این استراتژی، صاحب کانال تلگرام، با تولید و ارسال محتوای جذاب برای مخاطبانش، کاربران بیشتری جذب می کند و در میان محتواهای جذابش با ارسال تبلیغات مرتبط (یا غیرمرتبط) از صاحبان کالا و خدمات بابت تبلیغات مبلغی را دریافت می کند و جمع این مبالغ در ماه می تواند تا چند ده میلیون تومان هم برسد ! البته برای این کار باید کانال بزرگی داشته باشید.

کسب درآمد از تلگرام

اما رویکرد دوم، توسط گروه وسیعتری مورد استقبال قرار گرفته است. فرض کنید که شما آموزشگاه آرایشگری دارید. کافی است که یک کانال در تلگرام ایجاد کنید که محتوای کاربردی در زمینه آرایشگری ارسال می کند و سپس با جذب مخاطب هر چند وقت یک بار، خدمات آموزشگاه خود را نیز معرفی کنید. در اینجا تلگرام بیزینس و کسب و کار محوری شما نیست، بلکه ابزاری برای رونق و تصاحب مشتری برای کسب و کار اصلی (آموزشگاه آرایشگری) می باشد.

رویکرد دوم، به قدری حرفه ای و کاربردی است که کسب و کارهای حرفه ای ممکن است که برای این هدف، سرمایه گذاری کنند و بخشی از سازمان خود را به آن اختصاص دهند.

به هر شکل، استفاده از این دو رویکرد شکلی از بازاریابی محتوایی و بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.

توجه : از نظر نگارنده، ارسال پیامهای کور تبلیغاتی (و البته انبوه) رویکرد صحیحی برای استفاده از تلگرام نیست و به همین دلیل در اینجا معرفی نشده است.


منبع آمارها: expandedramblings

سید حمیدرضا عظیمی
این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است

کسب درآمد از تلگرام

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام