برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


بررسی یک تبلیغ: Renault Fluence

مدیریت فروش و بازاریابیمقالاتبررسی یک تبلیغ: Renault Fluence

دوره دیجیتال مارکتینگ

بررسی یک تبلیغ: Renault Fluence

در مطالب با عنوان « بررسی یک تبلیغ » ؛ یک آگهی، تبلیغ که می تواند چاپی، تبلیغات اینترنتی، چندرسانه ای، تیزر تلویزیونی و ... باشد مورد بررسی قرار می گیرد و شما می توانید علاوه بر مشاهده آن تبلیغ تحلیلی پیرامون آن را مطالعه فرمایید. همچنین شما می توانید با نوشتن نظرات خود در بررسی و تحلیل آن تبلیغ همکاری کنید.

تیزر تلویزیونی Renault

رنو

برای مشاهده، تیزر به ادامه مطلب بروید.

شرکت فرانسوی خودروسازی رنو در ایران شناخته شده است. آنها چهارمین خودروساز بزرگ جهان هستند که در 118 کشور جهان محصولاتشان به فروش می رسد ! در این تبلیغ، رنو خودروی جدیدش یعنی Fluence را تبلیغ می کند.


این تبلیغ که می توانید در ادامه ی مطلب مشاهده فرمایید در اکتبر سال 2010 و در بازارهای اروپایی پخش شده است. این تبلیغ توسط یک بنگاه تبلیغاتی در رومانی ساخته شده است و احتمالاً تنها دو جمله ی پایانی به زبان های مختلف دوبله شده است و در کشورهای مختلف اروپایی پخش شده است.

به اعتقاد نگارنده این تبلیغ علی رغم آن که همچون اکثر تبلیغاتی که در کشورهای توسعه یافته ساخته می شود؛ از کیفیت فنی خوبی برخوردار است اما از لحاظ ایده و خلاقیت بسیار ضعیف است.

در این تبلیغ، فردی که خودرویش در جاده ای خلوت بنزین تمام کرده است، از راننده ی یک خودروی رنو، کمک می گیرد تا به نزدیک ترین پمپ بنزین برود، چند لیتری بنزین بگیرد و برگردد در خودرویش استفاده کند ! اما پس از آن که در خودروی رنو به شدت تحت تاثیر زیبایی و کیفیت آن قرار میگرد، هنگام برگشت از بنزین جهت سوزاندن خودرویش استفاده می کند !

این ایده به نظر بسیار تکراری می آید خصوصاً آن که مصرف کنندگان در بازارهای اروپایی در بمباران تبلیغاتی کمتر به تبلیغاتی با مضامین تکراری توجه می کنند.

در پایان این تبلیغ narrator می گوید « رنو فلوینس جدید، ما استانداردها را تعریف می کنیم » یعنی رنو به قدری پیشرو است، که استانداردها را تعریف می کند و در پایان با شعار « Drive Change » خود را پیشقراول نوآوری می داند.

هر چند ایده ی تبلیغ به نظر نوآورانه و جدید نمی آید، اما یک بار دیگر به شعار رنو و همچنین جمله ی پایان دقت کنید، We Drive Change و We Define Standards این دو جمله در عین کوتاهی و زیبایی، مفاهیم مهمی را انتقال می دهد !

Advertising Agency: Publicis, Bucharest, Romania
Worldwide Creative Director: Olivier Altmann
Romania Creative Director: Razvan Capanescu
Copywriter: Cezar Panait
Art Director: Dragos Ometita
Worldwide Account Director: Edouard Pacreau
Worldwide Account Manager: Christopher McIsaac
Romania Account Director: Catalin Albu
A/V Producer: Frederique Le Goff
Production House: WAM, Wanda
Director: Sebastian Strasser
D.O.P.: Alex Lamarque
Music: Herb Alpert – “This guy’s in love with you”
Aired: October 2010

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام