برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


بررسی یک تبلیغ؛ مایکروسافت علیه اپل

مدیریت فروش و بازاریابیمقالاتبررسی یک تبلیغ؛ مایکروسافت علیه اپل

دوره دیجیتال مارکتینگ

بررسی یک تبلیغ؛ مایکروسافت علیه اپل

در مطالب با عنوان « بررسی یک تبلیغ » ؛ یک آگهی، تبلیغ که می تواند چاپی، تبلیغات اینترنتی، چندرسانه ای، تیزر تلویزیونی و ... باشد مورد بررسی قرار می گیرد و شما می توانید علاوه بر مشاهده آن تبلیغ تحلیلی پیرامون آن را مطالعه فرمایید. همچنین شما می توانید با نوشتن نظرات خود در بررسی و تحلیل آن تبلیغ همکاری کنید.

تبلیغ تلویزیونی مایکروسافت برای ویندوز

مایکروسافت

قبلاً در مطلبی با عنوان « تبلیغات مقایسه ای یکی از گونه های تبلیغات » به طور کامل پیرامون تبلیغات مقایسه ای بحث شده بود. همچنین نمونه ای از تبلیغات مقایسه ای که مربوط به رقابت پپسی و کوکاکولا می باشد را در اینجا بررسی کردیم. به هر شکل از آن جا که شرایط بازار و رقابت باید بسیار خاص باشد تا شرکتی رو به استفاده از تبلیغات مقایسه ای بیاورد، کمتر می توان این گونه از تبلیغات را یافت.

اما مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز، در یک تبلیغ تلویزیونی به طور مشخص به اپل با سیستم عامل مک حمله کرده است و برتری خود را به رخ کشیده است. در این تبلیغ که می توانید آن را در ادامه مشاهده فرمایید، دو لپ تاپ که یکی از سیستم عامل ویندوز استفاده می کند و دیگری که از سیستم عامل مک استفاده می کند، در هواپیمایی خیالی در حال پرواز هستند. از آنجا که به نظر می رسد سفر طولانی شود، ویندوز از مک می خواهد که به تماشای فیلم بنشینند و در اینجا ویندوز بلوری (Bluray) خود را راه می اندازد !

مک با تعجب به تصویر نگاه می کند و با حالتی آمیخته به ضعف می پرسد « این چیست؟» (اشاره به مجهز نبودن مک به بلوری) ویندوز پاسخ می دهد که من در خودم سیستم بلوری را هم دارم. مک با دیدن فیلم بیشتر تعجب می کند و واقعی بدون تصاویر را تحسین می کند.

همان طور که مشاهده می کنید، مایکروسافت به طور کاملاً مشخص (با ذکر نام مک) به ضعف سیستم عامل مک اشاره می کند و مجهز بودن به بلوری را به عنوان مزیت رقابتی خود می داند. ساخت چنین تبلیغی به وضوح نشان می دهد که در بازار آمریکا، رقابت بسیار شدیدی بین این دو وجود دارد و احتمالاً سهم بازار آنها در حال نزدیک شدن به یکدیگر است. البته این تنها مایکروسافت نیست که به مک حمله می کند. پیشتر مک نیز سیستم عامل ویندوز را به علت ابتلا به ویروسهای مختلف و این که همواره مریض است به تمسخر گرفته بود !

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی نوشته شده است.Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام