برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 13 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


عواقب دلار 5 هزار تومانی چیست؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانعواقب دلار 5 هزار تومانی چیست؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

عواقب دلار 5 هزار تومانی چیست؟

برچسب ها: اقتصادارز

گران شدن دوباره دلار و رسیدن آن به کانال ۵۰۰۰ تومانی سبب گردید تا دغدغه افزایش بهای کالاها و خدمات به بهانه گرانی دلار دوچندان شود، دلار که چند روزی است از مرز 5000 تومان هم عبور کرده و به 5100 تومان نیز رسید، با واکنش های متعددی از سوی مردم روبرو بود.

مردم و گاهی اوقات چهره های مطرح هنری و اقتصادی با ورود دلار به کانال 5000 تومان دولت دوازدهم را بار دیگر مورد انتقاد قرار دادند که چرا باید هر روز از ارزش پول ملی کم شود و در مقابل دلار گران گردد؟!

عواقب دلار 5 هزار تومانی چیست؟بدون شک بالا رفتن ارزش دلار در بخش های مختلف اقتصادی اثرات منفیخواهد داشت که مهمترین این اثرات، می توان به جنبه روانی آن اشاره کرد که بر بازارهای مختلف حاکم می گردد. از چند ماه پیش و همزمان با آغاز روند صعودی دلار در بازار آزاد، فعالان اقتصادی در بخش های گوناگون، به علت ارتباط مستقیم و غیرمستقیم کسب و کارشان با دلار، خواسته و ناخواسته تغییرات ارزش دلار را در فعالیت های اقتصادی شان اعمال نمودند.

همگی آشنا هستیم که هر وقت دلار گران می شود به دنبالش باید منتظر گرانی کالاهای اساسی، پوشاک و اجناس مختلف داخلی و خارجی باشیم! شاید موز نخستین کالایی بود که جلوتر از گرانی دلار با افزایش قیمت همراه بود و همچنان ترجیح می دهد در اوج باقی بماند.

گرانی قابل توجه دیگری که آن را هم به دلار می توان ارتباط داد، افزایش قیمت گوشت است؛ البته این موضوع در هفته های پایانی سال 96 اعلام گردید؛ رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی علاوه بر اینکه از گرانی قیمت گوشت خبر داد، اظهار داشت: پیش بینی پایین آمدن قیمت برای روزهای آتی نداریم.

در بخش پوشاک هم مردم گله های بسیار دارند هم فروشندگان! فروشندگان پوشاک می گویند با این وضعیت بازار ارز هیچ کاری نمی توانیم بکنیم، هر جنسی بخواهیم بخریم باید با دلار بالا بخریم و طبعاً با قیمت بالا در داخل بفروشیم ولی مردم فکر می کنند ما خودمان بی دلیل جنس را گران کرده ایم.

دلار 5000 تومانی در آخرین روز سال 96 در صرافی های گوناگون به متقاضیان فروخته شد و با سپری شدن 15 روز هیچ تغییری در ارزش آن ایجاد نشده و برعکس با افزایش قیمت هم همراه بوده است!!

در این شرایط اما هیچ خبر امیدوارکننده ای از سمت دولت و بانک مرکزی اعلام نشده که حکایت از بازگشت آرامش و ثبات برای مردم و فعالان اقتصادی باشد.

به همین منظور باید منتظر بمانیم و ببینیم در روزهای آتی و با ثبت قیمت های جدید در بازار ارز برای دلار، چه تغییراتی در ارائه کالا و خدمات به مردم بوجود خواهد آمد. آیا دولت روحانی اجازه رشد قیمت بیشتر را به دلار و دیگر کالاها خواهد داد یا هر چه سریع تر تدبیری برای وضعیت نا آرام بازار ارز خواهد گرفت؟!

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام