برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

بازار خودرو ایران جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری

اخبار مدیراناقتصاد کلانبازار خودرو ایران جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری

دوره دیجیتال مارکتینگ

بازار خودرو ایران جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری

در خصوص ایران باید گفت که جذابترین بخش ها برای سرمایه گذاری بازار خودرو، انرژی، حمل و نقل و پتروشیمی است با وجود اینکه سال 94 به عنوان سخت ترین سال اقتصاد ایران نام گرفت اما در سال حاری می توان شرایط را به گونه ای مهیا کرد که به گفته یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، آن را سال ورود به عرصه جدید اقتصاد نامید: « چشم انداز ورود سرمایه های خارجی به ایران در سال 96 مثبت است.»

به نقل از خبر آنلاین، بررسی ها خبر از آن دارد که با آشکار شدن دستاوردها برجام در سال جاری و تداوم رونق اقتصاد، سال جاری، سال ویژه ای در تاریخ ایران باشد.

با وجود اینکه تعداد زیادی از کارشناسان نظیر مهدی تقوی، استاد  دانشگاه علامه طباطبایی و برخی دیگر از همکاران حمید حسینی در اتاق بازرگانی آینده ورود سرمایه های خارجی را مثبت ارزیابی می کنند، بررسی ها بیانگر این است که اجرایی شدن سرمایه گذاری های مصوب در سال پیش نیز خود می تواند به رونق بیش از پیش اقتصاد ایران یاری رساند.

بازار خودرو ایران جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری

اگر سال 96 نخستین سال اجرای برنامه ششم محسوب شود، بیشتر شدن ورود سرمایه های خارجی را می توان اقدامی در راستای تحقق اهداف از پیش تعیین شده در این حوزه، در قالب ششمین برنامه توسعه ای ایران نیز تلقی کرد.

در قالب برنامه ششم توسعه پیش بینی ها به این صورت بوده است که 160 هزار میلیارد تومان سرمایه خارجی در 5 سال وارد ایران گردد. رقمی قابل توجه که می تواند اساس اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد. با این وجود نباید فراموش کرد که همیشه عملکرد برنامه های سرمایه گذاری از پیش بینی ها عقب تر است و کشور ما ممکن است در صورت تداوم وضعیت موجود به سختی بتواند این ایده را برآورده سازد.

اقتصاد کشور در سال های اخیر ، بیش از قبل نیازمند افزایش سرمایه گذاری، چه در حوزه جذب سرمایه از داخل و چه در حوزه جذب سرمایه از خارج کشور می باشد زیرا که عقب ماندگی در این حوزه و کاهش قابل توجه سرمایه گذاری ها ، مشکلات فراوانی را در برای اقتصاد ایران بوجود آورده است.

ایران با جذب بیش از 11 میلیارد دلار سرمایه خارجی در سال 95 موفق شد رتبه دوم کشور سرمایه پذیر در منطقه را به خود اختصاص دهد.

بازار خودروی کشور نیز همواره مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است و بارها هیات های مختلف جهت مذاکره وارد عمل شده اند و حتی عقب نشینی کردند، سال 96 می تواند بستر را برای تقویت سرمایه گذاری خارجی در این بخش فراهم کند.

بازار خودرو ایران جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام