برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

یکه تازی چینی ها در اقتصاد دیجیتال

اخبار مدیراناقتصاد کلانیکه تازی چینی ها در اقتصاد دیجیتال

دوره دیجیتال مارکتینگ

یکه تازی چینی ها در اقتصاد دیجیتال

گزارشات نشان از آن دارد که چشم بادامی ها به زودی و در سال 2018 یکه تاز اقتصاد دیجیتال خواهد شد و از ایالت متحده پیشی خواهد گرفت.

با توجه به این گزارشات، درآمد چین در بازار دیجیتال به 900میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید. در این سال ها با تغییر استراتژی بازارهای اقتصادی و حرکت به سوی تکنولوژی‌های جدید، دیجیتال‌سازی اقتصاد گسترش قابل توجهی داشته است.

به نقل از اقتصادآنلاین، آن طور که در گزارشات مطرح شده است از آنجا که لازمه توسعه تجارت الکترونیک، خلاقیت می باشد و این موضوع می‌تواند مهم‌ترین فاکتور تمایز در بین کمپانی ها باشد، نفوذ این سبک از تجارت، درآمد و رشد تعدادی از کسب و کارها را کاهش می‌دهد و به درآمدزایی شرکت‌های دیگر یاری می رساند. لذا بیشترین سود در این راستا می‌تواند به کمپانی هایی با ایده‌های نو در زمینه استفاده از تجارت الکترونیک تعلق بگیرد. بر اساس آخرین اطلاعات ارائه شده از بازار جهانی دیجیتال، چین با پیشرفت قابل توجهی در کسب ‌وکار الکترونیکی و رسانه‌های دیجیتال خود در سطح جهانی جایگاه چشمگیری به دست آورده و به رقیبی قوی برای تجارت الکترونیک بین تولیدکننده و مصرف‌کننده نهایی تبدیل شده است.

یکه تازی چینی ها در اقتصاد دیجیتال

بر همین اساس، توسعه رقابتی کسب ‌وکار و تجارت الکترونیک در قدرت‌های اصلی دیجیتال در دنیا مورد بررسی قرار گرفته است. در این گزارش، به نوسان‌های رشد تجارت B2C در ایالت متحده، چین و 5 کشور عضو اتحادیه اروپا طی سال‌های 2016 و 2017 همچنین پیش‌بینی رشد این بازار تا سال 2019 پرداخته شده است. با توجه به نتایج حاصل از این بررسی ها، چین و ایالت متحده بیشترین رقابت را در تجارت الکترونیک دارند و بالاترین درصد فروش آنلاین را در دو سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند. درآمد بازارهای دیجیتال در آغاز سال 2016 در ایالت متحده رقمی کمتر از 600 میلیارد دلار بود که این درآمد در چین تقریباً 500 میلیارد دلار تخمین زده شده است. امریکا در طول سال گذشته با فاصله بسیار اندکی از چین، رتبه نخست درآمد بازارهای دیجیتال را در دنیا به خود اختصاص داده است.

با توجه به دیگر بررسی های صورت گرفته، یکی از عوامل توسعه‌دهنده اقتصاد دیجیتال چین، حمایت از کسب‌وکارهای جدید می باشد که سبب شده، غول‌های مهم فناوری و تجارت نظیر  «علی‌بابا»، «تنسنت» و «بایدو» افزون بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی این کشور، مانع ورود شرکت‌های مشابه خارجی به بازار داخلی چین گردند. این کشور از سال 2015 برنامه‌های بسیاری را ارائه داده که با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی اینترنتی به تسهیل خدمت‌رسانی می‌پردازد. با توجه به داده‌های این گزارش، مشخص است که چین در پیشبرد این برنامه‌ها بسیار موفق عمل کرده است.

یکه تازی چینی ها در اقتصاد دیجیتال

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام