برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


سود شرکت های نفتی اروپا کاهش یافت

اخبار مدیراناقتصاد کلانسود شرکت های نفتی اروپا کاهش یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

سود شرکت های نفتی اروپا کاهش یافت

برچسب ها: اقتصاد

با توجه به گزاراشات غول های نفتی اروپا در سال 2016، کاهش چشم گیری در سود آن ها بوجود آمده است، این موضوع بسیار متاثر از تصمیم اعضای اوپک مبنی بر کاهش تولید نفت است.

گویا موج خرید و فروش نفت در بازار که سود شرکت هایی همچون شل و بی پی را از اواسط 2015 تا 2016 افزایش داده بود، رو به اتمام است.

بی‌پی روز سه شنبه اعلام کرده که میزان سود تجارت این کمپانی در سه ماهه چهارم سال با افت همره بوده است،به نحوی که آمار سودآوری این کمپانی در سه ماه سوم کاهش چشم گیری را نشان می دهد. سود این کمپانی در سه ماه سوم سال 2016 تقریباً 933 میلیون دلار بوده که درقیاس با سال پیش تقریباً 50 درصد تنزل یافته است. این در شرایطی است که شل هفته پیش اعلام کرده بود که سود شرکتش روندی کاهشی را در پی دارد.

سود شرکت های نفتی اروپا کاهش یافت

بر همین اساس،کاهش تجارت نفتی عاملی گردید که شرکت های بزرگ نفتی اروپایی با مشکل مواجه گردند، در شرایطی که آن ها چنین اتفاق را پیش بینی نکرده بودند. دو غول نفتی شل و بی پی تقریباً 20 درصد از تجارت نفتی جهان را تصاحب کردند.

به نقل از مدیر عامل بی پی این کمپانی فقط چهار ماه عملکرد ضعیفی در تجارت داشته است. بی پی اعلام کرده که این کمپانی سال پیش به علت حکم دادگاه مربوط به حادثه خلیج مکزیک، تقریباً 70 میلیون دلار در تجارت عقب افتاد.

از طرف دیگر تاجران نفتی در سال 2015 و 2016  کاهش قیمت های سال پیش را جبران نمودند و سود تجارت خود را ارتقا دادند. اما به دلیل اینکه قیمت ها در این زمان در بازار پایین ترین حد از قیمت ذکر شده در قراردادها بود، به همین دلیل سود شرکت ها روندی نزولی داشت. هرچند که این قیمت ها پس از توافق اوپکی ها و روسیه برای کاهش تولید در بازار بوجود آمد. به طوری که در حال حاضر قیمت نفت خریداری شده و قیمت نفت اعلام شده برای فروش در قراردادهای آتی با یکدیگر فقط 0.52 دلار تفاوت دارد. این در شرایطی است که تفاوت این قیمت ها در سال 2014  و 2015 به 12 دلار نیز  رسیده بود.

تمام پیش بینی ها در بازار نفت حکایت از آن دارد که امسال روند قیمتی که در قراردادها طی شده کمتر از قیمت خرید خواهد شد. در همین خصوص کارشناسان بر این باورند که سرمایه‌گذاران با ابهام، تشویش ها و تعلیق های مربوط به سیاست‌های امریکا دنبال می کنند و با وجود آنکه تولیدکنندگان اوپک و غیر اوپک در حال کاهش عرضه تولید خود مبتنی بر تعهدات پیشین هستند، اما قیمت شاخص قیمت نفت خام برنت ممکن است بین ۵۲ تا ۶۵ دلار در هر بشکه در نوسان باشد؛ به عبارتی افزایش چندانی تا یک مدت در بازار مشاهده نکنیم.

سود شرکت های نفتی اروپا کاهش یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام