برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 15 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


درآمد نفتی ایران 10میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمد نفتی ایران 10میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمد نفتی ایران 10میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

اعضای اوپک در 175 امین اجلاس این سازمان برای اولین بار از سال ٢۰۰٨ بر سر پایین آوردن تولید نفت خام به اتفاق نظر رسیدند، از این رو توافق الجزیره به تصویب رسید. اعضای اوپک بعد از ساعت‌ها اختلاط و صحبت پشت درهای بسته به اتفاق نظر رسیدند که به نفع تمامی کشورهای عضو و غیر عضو این سازمان خاتمه یافت.

اعضای اوپک در اجلاس وین به توافق رسیدند که به مدت شش ماه از آغاز سال ٢۰١٧ میلادی روزانه یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه از تولید خود کم کنند و در کل آن را به ٣٢ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسانند. این اقدام به همراه کاهش قیمت نفت به علت افزایش سقف تولید عربستان انجام شد که ایران را به اقتدار پیش از تحریم‌های ظالمانه در بازار جهانی نفت رساند. عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نتیجه این اجلاس را نشان از دیپلماسی موفق انرژی ایران می‌داند و بیشتر شدن درآمدهای نفتی ایران به تبع این توافق را مثبت اعلام کرده است.

درآمد نفتی ایران 10میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

به نقل از اقتصاد آنلاین، رضا پدیدار در این خصوص می گوید: اکنون اقتصاد ما با درآمدهای بیشتری همراه است، اما وقت مناسبی برای یکسان سازی نرخ ارز مهیا نشده است. به این دلیل که بیشتر شدن درآمدهای نفتی نخستین قدم برای تحقق این برنامه است. اگر بتوانیم بنیان‌های صادراتی خود را محکم سازیم زمان برای یکسان سازی نرخ ارز فراهم می گردد. پدیدار علاوه بر این افزود:«از این پس کشور ما می‌تواند در آینده اوپک تاثیرگذار باشد. ایران خواهد توانست در هدایت سیاست‌های اوپک، تعیین دبیر کل اوپک و سیاست ‎‌های فروش و بخش اعظمی از مصادیق پیرامون این موضوع نقشی غیر قابل انکار داشته باشد.»

تاثیر توافق و دیپلماسی انرژی بر اقتصاد ایران

در کل در این اجلاس که ایران و همه کشورهای عضو پیروز آن بودند، بر روی درآمدهای ایران تاثیر مستقیم و قابل توجهی خواهد داشت. برآورد شده است که حداقل افزایش مستقیم درآمد ایران ۱۰ میلیارد دلار باشد. در شرایطی که منابع مالی برای ما در شرایط حساس و بحرانی قرار دارد و با توجه به اینکه ایران به درآمد بیشتر برای جریان توسعه اقتصادی نیازمند است و همین‌طور وابستگی صنایع به درآمد نفت هم احساس می‌شود، بیشتر شدن درآمد نفت بعد از نشست وین به اقتصاد ما کمک بسیار زیادی می‌‎کند. نکته دوم این است که دیپلماسی انرژی ایران که بسیار هوشمندانه عمل کرد، می‌تواند روی سایر روابط توسعه اقتصادی کشورهای منطقه برای ما نتیجه بخش خواهد بود. زمانی که ما در شرایط پیش از برجام به سر می‌بردیم، صادرات یک میلیون بشکه‌ای داشتیم که دریافت آنها هم، ما را با دشواری‌های بسیاری مواجه کرده بود؛ بدین معنا که در زمان تحریم‌ها فروش نفت ما در ازای کالا و غذا و دارو بود. در اصل ما در آن دوره حتی از فروش مستقیم یک میلیون بشکه ای نیز محروم بودیم. اکنون با پیروزی در اجلاس وین این رویکرد به ۵/۲ میلیون بشکه فروش نفت تغییر می‌کند و بیشتر خواهد شد که حتی نتیجه این نشست می‌تواند فروش و صادرات نفت ما را رشد ببخشد.

درآمد نفتی ایران 10میلیارد دلار افزایش خواهد یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام