برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


سبقت درآمد مالیاتی ایران از درآمد نفتی آن

اخبار مدیراناقتصاد کلانسبقت درآمد مالیاتی ایران از درآمد نفتی آن

دوره دیجیتال مارکتینگ

سبقت درآمد مالیاتی ایران از درآمد نفتی آن

درآمد مالیاتی ایران در چهار ماهه نخست سال 95 به 29.7 هزار میلیارد تومان رسید در حالی که درآمد نفتی و فرآورده‌های نفتی کشور در همین مدت 10.5 هزار میلیارد تومان اعلام شده است و این موضوع نشان می دهد که در این مدت 4 ماه درآمد مالیاتی سه برابر درآمد نفتی کشور شده است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، بانک مرکزی گزارش بودجه عمومی چهار ماهه نخست سال 95 را منتشر کرد. با توجه به این گزارش درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه آغازین امسال نسبت به مدت مشابه دو سال پیش  بیشتر شده است. اما همین نسبت در مورد درآمدهای نفتی برعکس است و درآمد نفتی با کاهش روبرو بوده است. این کاهش و رشد سه برابر شدن درامد مالیاتی به نفت احتمالا به دلیل کاهش قیمت نفت می باشد.

درآمد مالیاتی ایران از درآمد نفتی پیشی گرفت

با توجه به اینکه درآمد مالیاتی چهار ماهه ابتدای سال جاری معادل 29.7 هزار میلیارد تومان بودهثابت می کند که مالیات مصوب 35.2 هزار میلیارد تومانی مصوب بودجه برآورده نشده است. اما این مبلغ در قیاس با سال‌های پیش افزایش داشته است. بر اساس این نتایج، درآمد چهار ماهه اول سال 94 معادل 23.4 و درآمد سال 93 معادل 21.1 هزار میلیارد تومان بوده است. درآمد مالیاتی امسال به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

با توجه به این گزارش درآمد حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 25 درصدی داشته و از 14 هزار میلیارد تومان سال 94 به 10.5 هزار میلیارد تومان در سال 95 رسیده است. این رقم در چهار ماهه نخست سال 93 معادل 21.5 هزار میلیارد تومان بوده است.

سبقت درآمد مالیاتی ایران از درآمد نفتی آن

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
0 #1 محسن ۱۳۹۵-۰۷-۱۱ ۲۳:۵۷
بله پدر تولید کننده و مردم رو تو این اوضاع رکود دراوردن و هر جور دلشون بخواد گوش اصناف رو میبرن و کسی هم صداش در نمیاد .حداقل خواست مردم اینه که این پول در جای صحیح خودش و تو مملکت خودمون خرج بشه نه کشورهای زالو صفت دیگه.
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام