برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 13 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

اخبار مدیراناقتصاد کلانافت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

دوره دیجیتال مارکتینگ

افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

برچسب ها: اقتصادارز

یک استراتژیست برجسته بین المللی پیش بینی کرده است که در این هفته احتمال کاهش بسیار زیاد قیمت جهانی طلا را خواهیم داشت.

به نقل از یاهو نیوز، قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته روند کاهشی خود را دنبال کرده و تحت تاثیر پیش بینی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش بیشتری روبرو بوده است.

با توجه به گزارش منتشر شده از سایت طلا، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند به نفع ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا به پایان برسد.

با توجه به نظرسنجی جدید موسسه سی ام ئی فد واچ، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در اجلاس جولای به بیش از 55 درصد رسیده است. فدرال رزرو احتمالا در اجلاس ژوئن نرخ بهره را بیشتر نخواهد کرد.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه آی آی تریدر اشاره کرده است: این یک تغییر دراماتیک نسبت به هفته پیش به حساب می آید و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شده است. دوشنبه گذشته تنها 5 درصد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا وجود داشت ولی انتشار متن مذاکرات نشست آوریل فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افزایش این احتمال داشته است.

در حالی که قیمت جهانی طلا ماه پیش تا سطح 1303 دلاری افزایش داشته است اما اخیرا تا 1217 دلار در هر اونس پایین آمده است. البته باروش انتظار دارد که قیمت طلا در روزهای آینده نیز با کاهش بیشتری روبرو شود.

باروش اظهار داشت: من منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا در هفته آینده هستم. به دلیل در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده و همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، احتمالا قیمت ارز با نوسانات بسیاری روبرو خواهد شد و این مساله موجب تغییرات شدید قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا می شود.

وی افزود: از دیدگاه من قیمت 1228 تا 1230 دلار در هر اونس سطوح مقاومتی برای طلا در روزهای آتی خواهد بود. سطوح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1205 تا 1208 دلار است.

اگر این سطوح حمایتی نیز شکسته گردد قیمت طلا در نهایت تا 1190 دلار کاهش خواهد یافت. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو چین و آمریکا قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

 

افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام