برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 17 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


نگاهی به بازارهای پرسود ایران

اخبار مدیراناقتصاد کلاننگاهی به بازارهای پرسود ایران

دوره دیجیتال مارکتینگ

نگاهی به بازارهای پرسود ایران

پیدا کردن یک بازار پرسود شاید همواره یکی از دغدغه های زندگی اقتصادی هر شخصی باشد با توجه به اینکه «غیرقابل پیش بینی بودن» و «ریسک پذیری» از عوامل جدایی ناپذیر در دنیای اقتصاد به حساب می آید و به همین دلیل پیدا کردن بهترین روش سرمایه گذاری اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش خبر گزاری مهر، به این منظور به سراغ چند نمونه از راه های سرمایه گذاری مانند سپرده گذاری در بانک،خرید سهام بورس،سکه و ... رفتیم تا بررسی کنیم هر کدام از آنها با توجه به شرایط چه مزیت ها و مضرت هایی را دارند؟

نگاهی به بازارهای پرسود ایران

خرید سکه
یکی از بازارهای قابل توجه و جذاب برای اشخاصی که دلشان می خواهد با سرمایه گذاری روز به روز به پول بیشتری برسند بازار سکه می باشد. سکه ای که اگر نگاهی به عقبه چند سال پیش آن بیندازیم به دو برابر شدن قیمت آن در طول این سال ها می رسیم. به گونه ای که در سال 91 بازار آن حسابی تکان خورد و قیمت سکه از قیمت تقریبی پانصد هزار تومان به قیمت بالای یک میلیون تومان هم رسید .در سال 94 نیز بر اساس اعلام اخبار قیمت سکه با نوسان 160 هزارتومانی همراه بود به طوری که کمترین قیمت قیمت سکه 903هزار تومان و در بیشترین نرخ با قیمت 977هزار تومان در بازار خرید و فروش شد. با این وجود موردی که همواره عامل شده است تا سکه به عنوان یکی از بازارهای سرمایه گذاری در ایران شناخته شود خاصیت «نقد شوندگی» آن می باشد به این معنی که هر وقتی که شما نیاز به نقد کردن سرمایه خود داشته باشید می توانید با رفتن به اولین طلافروشی سکه خودتان را بفروشید. ویژگی مثبت بعدی نیز نبود محدودیت زمانی است بدین معنی که شما هر زمان که تصمیم بگیرید قادر هستید تا اقدام به خرید و فروش آن بکنید. با وجود اینکه افراد بسیاری اعتقاد دارند که به طور کلی سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه در طول زمان فرایند سودآوری به حساب می آید اما از طرفی باید در نظر داشت که چون بازار سکه همواره تحت تاثیر قیمت طلای جهانی و قیمت ارز بوده است نباید از نوسان قیمت های آن غافل بود مانند اتفاقی که در سال 91 رخ داد و قیمت طلا به چیزی تقریبی 1میلیون و پانصد هزار تومان رسید و در سال 92 نیز سکه با ارزش 800 هزار تومان به فروش می رسید.

سپرده گذاری در بانک ها

برای افرادی که تعریف«سود کردن» را در«ضرر ندیدن»می بینند و اصولا خیلی اهل ریسک نمی باشند سرمایه گذاری به روش سپرده گذاری در بانک را می توان یکی از بهترین موارد برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود تلقی کرد. یکی از اتفاقاتی که در سال پیش رخ داد تصمیم بانک برای تعیین نرخ سودهای بانکی بود به گونه ای که بانک مرکزی میانگین نرخ سود سپرده های بانکی را دست کم 10درصد  و حداکثر آن را 20 درصد سود عنوان کرد. اگرچه ناگفته نماند که گزینه سپرده گذاری در بانک به طور متداول برای افرادی با سرمایه کم و یا خیلی زیاد مناسب تر است، زیرا هر کسی که این پول را دارد با میانگین حدودا 17 درصد سود در بانک های مختلف، پس از گذشت چهار سال می تواند سرمایه خود را  دوبرابر کند چیزی که از یک دیدگاه برای سرمایه گذاری کردن سودمند به نظر می رسد و از دیدگاه دیگر نه؛ به دلیل اینکه زمانی که شما تصمیم می گیرید که با سرمایه خودتان یک سپرده بانکی در اختیار داشته باشید پس از مدتی در ظاهر شاید با یک سود مالی رو به رو باشید اما باید در نظر بگیرید که از یک نکته چشم پوشی کرده اید و آن هم بهای واقعی پولتان است.

خرید سهام بورس

افرادی نیز برای سرمایه گذاری خرید سهام بورس را انتخاب می کنند، از ویژگی های مثبت این نوع سرمایه گذاری این است که مانند سپرده گذاری در بانک هر شخصی با هر مقدار پولی که دارد می تواند در این بخش سرمایه گذاری کند و عموما سودی را هم بعد از مدتی در اختیار داشته باشد اما فرق قابل توجه سهام با سپرده گذاری در بانک این است که شما در بانک کم و بیش با سود بانکی رو به رو خواهید بود و نیازی به ریسک کردن ندارید اما در سهام شما می بایست روحیه ریسک پذیری را تقویت کنید، به دلیل اینکه به همان میزان که امکان سود دارید به همان میزان نیز ممکن است در معرض ضرر قرار بگیرید. قیمت سهام بورس را می توان به بازار جهانی و شرایط سیاسی هر کشوری وابسته تلقی کرد به نحوی که سیاست های پولی ،مالی دولت وقیمت جهانی نفت و حتی روند مذاکرات هسته ای می تواند روی سهام بورس تاثیر گذار باشد تا حدی که تمامی این تاثیر گذاری ها باعث شود تا در سال 94 معاملات بازار سرمایه در این سال با نوسان های زیادی همراه باشد به همین دلیل اعلام شد که در معاملات ماه های پایانی سال پیش بازار سرمایه با افزایش ارزش سهام بیشتر شرکت ها همراه بوده تا خاطره تلخ زیان سال قبل از آن نهایت با کسب بازدهی 25درصدی به پایان برسانند.

خرید ارز

خرید ارز و به ویژه دلار یکی از تب های سالهای اخیر ایران بوده است به ویژه که نرخ ارز در ایران تابع دو رخداد مهم است نخست اینکه قیمت نفت و دومی تحریم هاست که بسته به نوسانات هر کدام از این ها قیمت آنها افزایش یا کاهش پیدا می کند. برخلاف یکی دو سال قبل که  دلار با افزایش دو برابری قیمت روبه رو بود اگر نگاهی به قیمت ارز در سال 94 بیندازیم می بینیم که این بازار در سال پیش تغییرات چندان زیادی نداشته است قیمت دلار از ابتدا تا انتهای سال تنها 5درصد افزایش قیمت داشته است.برای همین با توجه به وابستگی شدید قیمت ارز به اتفاقات سیاسی و اقتصادی خرید ارز برای کسانی که به دنبال یک سرمایه گذاری بی دردسر می گردند راه حل چندان مناسبی به نظر نمی رسد.

نگاهی به بازارهای پرسود ایران

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام