برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


شرایط بقای چینی ها در بازار ایران

اخبار مدیراناقتصاد کلانشرایط بقای چینی ها در بازار ایران

دوره دیجیتال مارکتینگ

شرایط بقای چینی ها در بازار ایران

برچسب ها: بازاراقتصاد

چین برای حفظ جایگاهش به عنوان اولین شریک تجاری ایران باید به سه شرط عمل کند، باید موانع بانکی را برداشته و در ارتقای کیفیت محصولات تلاش کند و همچنین می بایست در ایران سرمایه گذاری کند.

ولی‌اله افخمی‌راد، معاون وزیر صنعت اعلام کرد: چین برای باقیماندن به عنوان شریک نخست تجاری ایران باید موانع بانکی را از پیش رو بردارد، در افزایش کیفیت کالاهای خود بکوشد و در ایران سرمایه‌گذاری کند.

وی تصریح کرد: بر اساس مناسبات اقتصادی بین ایران و چین و اجرای ده‌ها پروژه توسط شرکت‌های چینی در ایران و آشنایی تجار ایرانی و چینی از یکدیگر، چین هنوز شریک اول تجاری ایران می باشد. اگرچه ما دوستان خود را که در روزهای سخت در کنار ما بودند فراموش نخواهیم کرد و امید داریم در روزهای خوب هرچه بیشتر با یکدیگر ارتباط و همکاری داشته باشیم.

شرایط بقای چینی ها در بازار ایران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای حفظ این جایگاه سه کار عمده مانند برقراری و توسعه روابط کارگزاری بانکی به هدف کم کردن هزینه‌های نقل و انتقال پول، افزایش کیفیت محصولات و خدمات چینی و سرمایه‌گذاری مشترک و همکاری بانکی باید صورت گیرد. با این همکاری دیگر شرکت‌های چینی برای توسعه بازار نیاز به سرمایه‌گذاری مجدد و تحمل ریسک ندارند.

فخمی‌راد افزود: استقبال شرکت‌های ایرانی از این اجلاس بیانگر وجود ظرفیت زیاد همکاری می باشد. ما شرکت‌های عظیم و صاحب تکنیک بسیاری داریم. شرکت‌های ایرانی این امکان را دارند که با ادغام در زنجیره ارزش کمپانی های چینی به توان رقابت‌پذیری محصولات تولیدی شرکت‌های چینی کمک کنند.

وی اظهار داشت: افزون بر پایتخت، ما در استان‌های مختلف ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری خیلی خوبی داریم. در حال حاضر ایران و چین همکاری‌های فی‌مابین را نه تنها در شاخه های تجاری  بلکه در حوزه‌های تولید صنعتی، نفت‌وگاز، پتروشیمی، معدن، راه، راه‌آهن، پروژه‌های زیربنایی، همکاری‌های علمی، فرهنگی و بسیاری از حوزه‌های دیگر توسعه می‌دهند.

معاون وزیر صنعت با اشاره به سفر شی جین پینگ رئیس جمهور چین به ایران و امضا ۱۷ سند همکاری مانند سند تقویت همکار‌‌ی‌های صنعتی، معدنی و سرمایه‌گذاری و سند همکاری در توسعه جاده ابریشم، افزود: می بایست شاهد تقویت هر چه بیشتر روابط ایران و چین باشیم.
افخمی‌راد گفت: در سال ۲۰۱۴ نظاره گر رکوردزنی روابط بین ایران و چین بودیم و تجارت متقابل به ۵۲ میلیارد دلار رسید؛ در سال ۲۰۱۵ شاهد بیشتر شدن حجم مبادلات بین دو کشور بودیم اما با توجه به کاهش ۵۰ درصدی قیمت نفت و کاهش قیمت فرآورده‌ها و مشتقات آن، ارزش مبادلات ایران و چین در سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۴ تا ۵/۳۴ درصد کاهش داشت.

شرایط بقای چینی ها در بازار ایران

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام