برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

تأثیر نرخ ارز در بودجه 93 دولت بر سودآوری صنایع مختلف

اخبار مدیراناقتصاد کلانتأثیر نرخ ارز در بودجه 93 دولت بر سودآوری صنایع مختلف

دوره دیجیتال مارکتینگ

تأثیر نرخ ارز در بودجه 93 دولت بر سودآوری صنایع مختلف

لایحه بودجه 93 دولت در حالی روز چهارشنبه هفته جاری به مجلس ارایه خواهد شد که برخی از خبرها حاکی از در نظر گرفتن نرخ محاسبانی دلار در محدوده 2500 تا 2600 تومان است.

مدیر عامل سابق بورس تهران در این باره  نرخ دولتی دلار در محدوده ذکر شده را مناسب دانست و در توضیح آن گفت: تعیین نرخ محاسباتی دلار در محدوده 2500 تا 2600 تومان در بودجه کشور امری کاملاً منطقی و مناسب به شمار می آید چراکه فعالین اقتصادی پیشتر خود را با تغییرات قبلی نرخ ارز تطبیق داده اند. این در شرایطی است که کاهش ناگهانی نرخ ارز نه تنها به نفع تولید داخلی و اشتغال نیست بلکه می تواند به ضرر آن نیز تمام شود.

علی رحمانی با اشاره به نرخ 2470 تومانی دلار در بودجه سال 92 دولت گفت: افزایش اندک نرخ ارز در بودجه سال 93 نسبت به سال 92 کاملاً منطقی است چراکه لازم است نرخ ارز به میزان تفاوت تورم داخل و خارج افزایش یابد در عین حال لازم است که دولت جهت پیشگیری از رخداد شوک ارزی به تدریج اقدام به آزادسازی نرخ ارز نماید.

وی ضمن بیان این مطلب که دلار سه هزار تومانی در جهت حمایت از تولید داخلی و توسعه صادرات مناسب است عنوان کرد: اگرچه نرخ حدود سه هزار تومانی دلار در بازار آزاد حال حاضر به منظور حمایت از تولید داخلی و توسعه صادرات مناسب به نظر می آید اما لازم است که دولت با افزایش حقوق کارمندان و ارایه کمک های دولتی به اقشار آسیب پذیر اقدام به جبران آثار منفی این امر نماید.

مدیر عامل سابق بورس تهران با ذکر این موضوع که در حال حاضر ارز تک نرخی است گفت: نرخ ارز مبادلاتی در حالی در محدوده 2500 تومان است که فرآیند تخصیص ارز در شرایط فعلی حدود سه ماه به طول می انجامد.

وی ادامه داد: در همین راستا با احتساب هزینه های مالی دوره پیش خرید ارز مبادلاتی و همچنین هزینه های نقل و انتقال آن می توان نتیجه گرفت که نرخ مبادلاتی با نرخ ارز آزاد تقریباً یکسان است. این در شرایطی است که کاهش زمان فرآیند تخصیص ارز از یک سو باعث کاهش هزینه های آن خواهد شد و از سوی دیگر با تأثیرگذاری بر نرخ ارز آزاد موجبات کاهش نرخ آنرا فراهم می نماید.

رحمانی در خصوص ارز 2500 تا 2600 تومانی در بودجه و تأثیر آن بر صنایع مختلف اظهار داشت: اغلب صنایع از موضوع ذکر شده منتفع خواهند شد چراکه این موضوع دارای تأثیر مثبت بر صنایع دارای تراز ارزی مثبت است و در عین حال صنایع با تراز ارزی منفی نیز پیشتر خود را با شرایط وفق داده اند و این امر مشکلی را در روند سودآوری آنها ایجاد نخواهد کرد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام