برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


خرمای چینی وارد کشور شد

اخبار مدیراناقتصاد کلانخرمای چینی وارد کشور شد

دوره دیجیتال مارکتینگ

خرمای چینی وارد کشور شد

دبیر انجمن خرما از ورود خرمای چینی به کشور خبر داد و گفت: در صورت ادامه مشکلات کنونی به زودی مجبور می‌شویم نان ایرانی را با خرمای چینی بخوریم.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر موسوی اظهار کرد: اقتصاد شش استان جنوبی کشور به خرما وابسته است و در صورت ادامه مشکلات موجود تمام نخلستانهای خرما در ایران تا پنج سال آینده خشک خواهند شد و ما به واردکننده خرمای چینی تبدیل می‌شویم.

وی افزود: چین برای دومین سال است که تولیدکننده خرما شده و محصولش را به ایران نیز صادر کرده است.

همچنین رییس کانون انجمنهای صنایع غذایی با اشاره به این‌که صنعت غذای ایران ظرفیت پاسخگویی به نیاز ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون نفر را دارد، گفت: ما در حوزه‌های تولید آرد، روغن و شیر با اضافه ظرفیت تولید مواجهیم.

به گفته محمدرضا مرتضوی در سالیان گذشته حدود نیم میلیارد دلار انواع تجهیزات تولید نان صنعتی وارد کشور شد که هیچ استفاده‌ای هم از آن‌ها نمی‌شود.

او با اشاره به مصرف پنج تا شش میلیون تن نان لواش در کشور گفت: ‌ در تولید صنعتی لواش هیچ سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم.

مرتضوی با تاکید بر این‌که ضرورت بر ایجاد یک رویه حقوقی بین زارعان و واحدهای صنعتی گفت: چرا صنایع نباید با گوجه‌کاران به صورت سلف قرارداد ببندند.

رییس کانون انجمنهای صنایع غذایی در نشست تشکلهای صنایع غذایی با رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تولید بیش از ۲۰۰ هزار تن سیب در شهر دماوند گفت: چه اتفاقی می‌افتد که سیب از باغداران دماوند کیلویی ۵۰۰ تومان خریده می‌شود و در تهران کیلویی ۳۰۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد. در حالی که فاصله تهران با دماوند تنها ۲۰ کیلومتر است. دلیل این اتفاق نبود نظام درست ذخیره‌سازی و توزیع در کشور است. در حالی که می‌توان سیب را به صورت بسته‌بندی و با قیمت بسیار پایین‌تر به دست مصرف‌کننده رساند.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام