برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 15 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


بحران اروپا بر اعتماد مصرف کنندگان کره ای تاثیر گذاشته است

اخبار مدیراناقتصاد کلانبحران اروپا بر اعتماد مصرف کنندگان کره ای تاثیر گذاشته است

دوره دیجیتال مارکتینگ

بحران اروپا بر اعتماد مصرف کنندگان کره ای تاثیر گذاشته است

هزمان با تشدید بحران بدهی اروپا و تاثیر آن بر چشم انداز اقتصاد کره جنوبی، شاخص اعتماد مصرف کننده این کشور به کمترین میزان خود طی سه ماه گذشته رسیده است.

بنابر اعلام بانک مرکزی کره جنوبی، شاخص «اعتماد مصرف کننده» کره جنوبی از ۱۰۵ واحد در ماه می‌ به ۱۰۱ واحد در ماه ژوئن رسیده است. این در شرایطی است که رقم ۱۰۰، مرز بین خوش بینی و بدبینی مصرف کنندگان نسبت به شرایط اقتصادی یک کشور را تعیین می‌کند.

تا کمی پیشتر، با افزایش مشکلات کشورهای اروپایی به ویژه وخیم‌تر شدن بحران بدهی منطقه یورو، بانک مرکزی کره جنوبی امکان کاهش پیش بینی خود درباره رشدبحران اروپا اقتصادی سال ۲۰۱۲ در ماه ژوییه و برای دومین بار طی سال جاری میلادی را مطرح کرده بود.

در شرایطی که رهبران اروپا تلاش می‌کنند تا پیش از برگزاری نشست اتحادیه اروپا در پایان هفته جاری بر سر انتشار اوراق قرضه مشترک یورو به توافق برسند، اما «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مخالفت جدی خود را با این طرح اعلام کرده است.

به گفته «لی سانگ جائه» اقتصاددان ارشد «هیوندای سیکیوریتیز»، مشکلات بدهی اروپا سرانجام اعتماد مصرف کنندگان کره‌ای را تحت تاثیر قرار داده، و این برای چهارمین نظام اقتصادی بزرگ آسیا که با کاهش صادرات خود مواجه است، نشانه خوبی محسوب نمی‌شود. در شرایطی که امیدی به بهبود شرایط اروپا در آینده نزدیک نیست، دولت‌ها باید با سیاست‌های محرک رشد مانند کاهش نرخ بهره به نوعی تاثیر بحران بدهی منطقه یورو را کاهش دهند.

از سوی دیگر، بانک مرکزی کره جنوبی نرخ تورم سال جاری میلادی را بدون تغییر نسبت به پیش بینی ماه ژوئن برابر با 3/7 درصد اعلام کرده است. نرخ تورم این کشور در ماه می‌برابر با 2/5 درصد بوده که کمترین میزان طی ۲۱ ماه گذشته محسوب می‌شود.


منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام