برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

تسهیلات 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی به بنگاه های تولیدی

اخبار مدیراناقتصاد کلانتسهیلات 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی به بنگاه های تولیدی

دوره دیجیتال مارکتینگ

تسهیلات 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی به بنگاه های تولیدی

به دنبال پروژه سال 96 بانک مرکزی به منظور حمایت از بنگاه های تولیدی (کوچک و متوسط)، تسهیلات سی هزار میلیاردی به منظور تامین مالی این بنگاه ها در نظر گرفته شده است.

سال گذشته با پیشنهاد بانک مرکزی و توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تصمیم گرفته شد تا شبکه بانکی تقریباً ۱۰ درصد از تسهیلات خود را برای دوباره سرپا کردن بنگاه‌های کوچک و متوسطی که تعطیل و یا نیمه تعطیل بودند، بپردازنند. بر همین اساس تقریباً ۱۶ هزار میلیارد تومان به منظور پشتیابنی از ۷۰۰۰ بنگاه اختصاص داده شد. این در شرایطی است که آخرین اطلاعات دریافتی نشان از آن دارد که در سال پیش شبکه بانکی نزدیک به ۱۷ هزار میلیارد تومان به هدف تامین مالی ۲۴ هزار بنگاه اقتصادی پرداخت کرده است.

تسهیلات 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی به بنگاه های تولیدی

به نقل از اقتصاد آنلاین، به دنبال روال سال پیشین و همان طوری که قبل از این نیز مقامات بانک مرکزی و وزارت صمت اظهار داشته بودند حمایت از بنگاه‌های تولیدی در سال 96 نیز ادامه خواهد داشت.

با توجه به دستورالعملی که بانک مرکزی به شبکه بانکی اعلام کرده تقریباً ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شده است که در سه بخش هزینه می شود، به گونه‌ای که تقریباً ۲۰ هزار میلیارد تومان به منظور تامین سرمایه در گردش ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی و ۱۰ هزار میلیارد دیگر به منظور تامین مالی مورد نیاز ۶۰۰۰ هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد و تامین مالی برای بازسازی و نوسازی ۵۰۰۰ واحد اقتصادی از محل منابع داخلی در نظر گرفته شده است.

اما نرخ سود این وام ها به متقاضیان با توجه به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود که در حال حاضر برای تسهیلات ۱۸ درصد می باشد.

تسهیلات 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی به بنگاه های تولیدی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام