برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

افزایش 14 درصدی حقوق کارگران در سال جدید

اخبار مدیراناقتصاد کلانافزایش 14 درصدی حقوق کارگران در سال جدید

دوره دیجیتال مارکتینگ

افزایش 14 درصدی حقوق کارگران در سال جدید

به نقل از خبرگزاری تسنیم، در سال 1395 مزد کارگران ۸۱۲هزار و ۱۶۴ تومان برای کلیه سطوح شد که افزایش ۹۹هزار و ۷۳۹ تومانی نسبت به دستمزد سال 1394 را ثبت کرد.

جلسه شورای عالی کار در حالی روز سه شنبه با حضور نمایندگان کارکنان، کارفرمایان و دولت تشکیل جلسه داد که دستمزد بیش از 11 میلیون کارگر را ساعت 2.5 بامداد تعیین کرد.

دستمزد سال جدید کارگران 14 درصد برای کلیه سطوح افزایش پیدا کرد و دیگر مولفه های حقوقی افزایش یا کاهشی نسبت به سال قبل نداشته است.

طبق این گزارش، بن خواروبار ثابت همان 110هزار تومان سال پیش و حق سنوات نیز همان رقم سال 94 می باشد. حق مسکن نیز نسبت به سال پیش تغییری نداشته است اما در سال پیش حق مسکن به 40 هزار تومان افزایش یافته بود که کارفرمایان این مصوبه را اجرایی نکردند و فقط 20 هزار تومان بابت حق مسکن به کارگران پرداخت کردند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار به تسنیم اظهار داشت: کارفرمایان وعده داده اند امسال این مصوبه را اجرایی نمایند که بر این اساس بابت حق مسکن 40 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

با این حال با افزایش 14درصدی دستمزد کارگران امسال از 712هزار و 425 تومان به 812هزار و 164 تومان برای سال 95 رسید.

بر همین اساس حق پایه سنوات روزانه 1 هزار تومان، حق اولاد/ فرزند 81.216 هزار تومان شده است که این دو رقم نیز نسبت به سال پیش تغییری نداشته است.

بر اساس این گزارش، جمع دریافتی افراد مجرد 972.165 هزار تومان و افراد متاهل دارای یک فرزند 1053.38 هزار تومان و حداقل مزد روزانه 27.072 هزار تومان تعیین شده است.

افزایش 14 درصدی حقوق کارگران در سال جدید

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام