برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

نقش مهم اقتصاد دیجیتال بر جایگاه اقتصاد کشورها

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژینقش مهم اقتصاد دیجیتال بر جایگاه اقتصاد کشورها

دوره دیجیتال مارکتینگ

نقش مهم اقتصاد دیجیتال بر جایگاه اقتصاد کشورها

بدون شک در دنیای امروز فضای دیجیتال تاثیر بسزایی در تمامی حوزه های اقتصادی و سیاسی دارد، یک کارشناس حوزه تجارت الکترونیک با اشاره به تاثیر افزایش سرعت اینترنت در افزایش رشد تولید ناخالص داخلی در کشورها، بر نقش قابل توجه اقتصاد دیجیتالی در تقویت جایگاه اقتصادی کشورها تاکید نمود.

مصطفی امیری، کارشناس تجارت الکترونیک با اشاره به این‌ که در ابتدا اینترنت فضایی مناسب برای بازاریابی تولیدات مرتبط با دیگر حوزه های اقتصادی بود، اظهار داشت: اینترنت می‌تواند نرخ بهره‌وری اقتصادی را در ایران ارتقا دهد و همین‌ طور هزینه فروش و بازاریابی محصولات مختلف را کم کند که در نهایت می‌تواند حتی سبب پایین آوردن قیمت آنها نیز بشود.

نقش مهم اقتصاد دیجیتال بر جایگاه اقتصاد کشورها

امیری با اشاره به رابطه رونق اقتصاد دیجیتال و اشتغال در کشور ها، تصریح کرد: سرانه ایجاد اشتغال در کسب‌ و کارهای اینترنتی در قیاس با کسب‌ و کارهای سنتی یک پنجم است. به این معنا که به عنوان به منظور راه‌اندازی یک کارخانه اگر ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است، برای راه‌ اندازی یک کسب‌ و کار اینترنتی با همان میزان سودآوری ۳۰ میلیون تومان مورد نیاز است که با توجه به مزیت‌ شفافیتی که در اینترنت وجود دارد می‌تواند قیمت‌ های کمتری را نیر برای مشتریان مهیا کرد.

این کارشناس حوزه تجارت الکترونیک با اشاره به این‌ که اگر می‌خواهیم موقعیت سازنده‌ تری در اقتصاد جهانی داشته باشیم، باید شرایطی را فراهم کنیم تا تحریم‌ ها شکنندگی کمتری داشته باشند، اظهار داشت: اگر در حوزه‌ای نظیر اقتصاد دیجیتال توان خود را افزایش دهیم، خود به خود می‌ توانیم تعداد قابل توجهی از تحریم‌ها را بی‌ اثر کنیم همان طور که کشورهایی نظیر هند، چین و روسیه با وجود مسائل سیاسی موجود اما به علت قدرت اقتصادی و به ویژه جایگاه بالایی که در اقتصاد دیجیتال بدست آورده اند هنوز هم جایگاه خود را در اقتصاد جهانی حفظ کرده‌اند و هیچ تحریمی نیز نمی تواند باعث تزلزل آنها گردد.

نقش مهم اقتصاد دیجیتال بر جایگاه اقتصاد کشورها

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام