برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژیتغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

دوره دیجیتال مارکتینگ

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

با ورود علم فناوری اطلاعات به حوزه های مختلف جنس و نوع کسب و کارها در ایران نیز تغییر کرده است، به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای پایتخت ایران، در حال حاضر نوع شغل ها و بیزینس ها در حال تغییر هستند و فناوری اطلاعات در تمامی مشاغل تاثیر بسیار زیادی دارد.

به نقل از اقتصاد آنلاین، مجید تهرانیان در خصوص شناسایی کسب و کارهای جدید در بازار کار تصریح کرد: بیشتر کسب و کارهایی که اکنون شکل می گیرند در حوزه IT است یا به نحوی به این حوزه مرتبط است به نحوی که در بسیاری از کسب و کارها رد پای IT دیده می‌شود و بیشترین تاثیرگذاری در شغل‌ها را دارد.

بر اساس سخنان مجید تهرانیان در کشورهای توسعه یافته ساختمان های تجاری دیگر معنایی ندارد و جای خود را به نرم افزارهای آمازون، خرید و فروش‌های مجازی و الکترونیکی داده است.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

وی با اشاره به اینکه نوع شغل‌ و بیزینس در دنیا به سرعت در حال تغییر است، اظهار داشت: زمانیکه یک مغازه تعطیل و به جای آن فروشگاه اینترنتی ایجاد می‌شود، طبیعی است که نوع کسب و کارها نیز در حال تغییر است.

تهرانیان در عین حال از تشکیل کارگروهی شامل دستگاههای مختلف از جمله وزارت ارتباطات و جهاد کشاورزی با سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور شناسایی مشاغل جدید خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در مورد اینکه چه تعداد شغل جدید در این کمیته پیش‌بینی شود؟ اظهار داشت: اینکه در داخل کشور تبدیل به شغل شود حائز اهمیت است. اکنون شغلش مطرح است اما چون زیرساخت های لازم در کشور فراهم نشده ممکن است به منظور تبدیل شدن به شغل نیازمند زمان زیادی باشد، با این وجود باید خود را برای آینده آماده کنیم.

تهرانیان در ادامه با اشاره به وجود ۶۰۰۰ استاندارد شغلی در سازمان فنی و حرفه‌ای، از به روزآوری ۲۰۰۰ استاندارد در سال 95 خبر داد و اظهار داشت: تا سال 97، ۲۰۰۰ استاندارد دیگر را به روز آوری خواهیم کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه افزود: در حوزه کار یکی از موضوعات مهم، بحث صلاحیت شغلی می باشد بدین معنی که فرد دوره‌ای ببیند یک بحث است اینکه صلاحیت دارد شاغل آن کار شود بحث دیگری است. سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تصمیم دارد به جای تایید گواهی دوره‌ای که فرد دیده برای او گواهینامه صلاحیت شغلی صادر نماید.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام