برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


پیش بینی مدیرعامل علی بابا از ساعت کار افراد در آینده

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژیپیش بینی مدیرعامل علی بابا از ساعت کار افراد در آینده

دوره دیجیتال مارکتینگ

پیش بینی مدیرعامل علی بابا از ساعت کار افراد در آینده

«جک ما» مدیرعامل کمپانی چینی و بسیار بزرگ «علی بابا» پیش بینی کرده است که تا سی سال آینده میزان ساعات کاری افراد با توجه به فرآیند اتوماسیون تا 16 ساعت در هفته کاهش خواهد یافت.

به نقل از خبرگزاری مهر، «جک ما» صاحب شرکت بسیار موفق «علی بابا» در مصاحبه ای با یک شبکه آمریکایی اعلام کرد: از حالا به بعد تا سه دهه آینده مردم ساعات کاری کمتری را سپری خواهند کرد.

«جک ما» اظهار داشت، مردم تنها ۴ ساعت در روز و احتمالا ۴ روز در هفته کار خواهند کرد. وی گفت: پدربزرگ من ۱۶ ساعت در روز بر روی زمین کشاورزی کار می کرد و تصور می کرد که بسیار مشغول کار کردن است و در حال حاضر نیز ما روزی ۸ ساعت و ۵ روز در هفته به کار مشغول هستیم و معتقدیم که بسیار مشغول انجام فعالیت می باشیم.

پیش بینی مدیرعامل علی بابا برای ساعت کار افراد در آینده

این در صورتی است که پیش بینی «جک ما» مطابق با پیش بینی «جان مینارد کینیز»  اقتصاددان بزرگ بریتانیایی است که پیش از این اظهار داشته بود با اتوماسیون شدن کارها و جایگزین شدن آن به جای نیروی کار انسانی، میزان ساعت کاری در سال ۲۰۳۰ میلادی در هفته تقریبا به ۱۵ ساعت کاسته خواهد شد.

افزون بر این مالک «علی بابا» اظهار داشت: ثروتمندان، افراد فقیر، کارفرمایان و کارمندان همگی به شکل شگفت انگیزی تحت تاثیر اتوماسیون قرار خواهند گرفت.

«جک ما» همچنین معتقد است: نخستین انقلاب فناوری باعث بوجود آمدن جنگ جهانی اول شد و دومین انقلاب فناوری، جنگ جهانی دوم را بوجود آورد، اتوماسیون نیز سومین انقلاب فناوری خواهد بود.

مدیرعامل فروشگاه اینترنتی «علی بابا» در انتها افزود: پیش بینی می گردد تا سی سال آتی مردم قادر به مسافرت به مقاصد بسیار بیشتری در قیاس با امروز باشند.

پیش بینی مدیرعامل علی بابا برای ساعت کار افراد در آینده

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام