برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


پروژه موبایل ماژولار آرا گوگل سرانجام شکست خورد

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژیپروژه موبایل ماژولار آرا گوگل سرانجام شکست خورد

دوره دیجیتال مارکتینگ

پروژه موبایل ماژولار آرا گوگل سرانجام شکست خورد

برچسب ها: گوگل

گوگل در نهایت مجبور به خداحافظی با پروژه موبایل ماژولار آرا/ARA تحت مدیریت خود گردید و در نهایت تصمیم به واگذاری آن گرفت.

به نقل از خبرآنلاین، تصمیم تعطیل کردن این پروژه در شرایطی اتفاق افتاد که قرار شد تا حق امتیاز ناشی از ساخت گوشی ماژولار به شرکا واگذار شود تا گوگل به یکی از کابوس‌های برای همیشه پایان دهد.

پروژه موبایل ماژولار گوگل سرانجام شکست خورد

پروژه ساخت موبایلی که بااتصال قطعات سخت‌افزاری شکل کاملی به خود می‌گیرد، ابتدا توسط کمپانی موتورولا و بانام Project ARA به‌صورت پازل وار تعریف گردید. آن زمان Ara Scout  خالق این ایده در شرکت phonebloks مشغول به کار بود که شدیداً دنبال به واقعیت رساندن این ایده با همکاری موتورولا بود و حتی تیم مشترکی را نیز تشکیل دادند.

اما سال پیش و با تغییرات ساختاری در گوگل (مالک بعدی پروژه آرا) و خلق آلفابت، همه‌چیز به ناگهان متوقف گردید اما مدیران جدید اظهار داشتند پروژه همچنان زنده است درحالی‌که همان موقع آن را کشته بودند.

در حالی که خرداد امسال نیز اعلام شد پاییز 2016 نخستین گوشی پروژه آرا روانه بازار خواهد شد و حتی اعلام شد گوگل در ساخت این گوشی ماژولار از پاناسونیک، TDK،iHealth، ٍ E ink، توشیبا، سونی پیکچرز و سامسونگ نیز بهره گرفته است و این گوشی شامل 6 قطعه جدا از هم است که به یکدیگر وصل شده و با نرم‌افزار به‌راحتی مدیریت می‌شود.

اما امروز و در ماه سپتامبر 2016 مدیران گوگل تصمیم گرفته‌اند تا با واگذاری کل پروژه به شریکان خود، آرا را برای همیشه رها کنند و به نوعی در عمل مرگ آن در گوگل را رقم زدند.

حالا باید منتظر ماند و دید سازنده و توسعه‌دهنده بعدی دقیقا چه شرکتی است و آیا گوشی ماژولار در نهایت به سرانجام می‌رسد یا خیر؟

پروژه موبایل ماژولار گوگل سرانجام شکست خورد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام