برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


راهکارهای سنجاق برای تعمیر شوفاژ

اخبار مدیراناخبار شرکتهای ایرانیراهکارهای سنجاق برای تعمیر شوفاژ

دوره دیجیتال مارکتینگ

راهکارهای سنجاق برای تعمیر شوفاژ

رادیاتورهایی که با دیگ بخار کار می‌کنند می‌توانند مشکلات زیادی داشته باشند. نگران نباشید خوشبختانه این مشکلات به سادگی حل می‌شوند. در سیستم های بخار تک لوله ، بسیاری از مشکلات را می توان در اتصالات دریچه هوا جستجو کرد.

تعمیر شوفاژ

اهمیت تشخیص نوع شوفاژ در تعمیر شوفاژ

اگر سیستم گرمایش شما از دیگ بخار استفاده می کند، می تواند از دو نوع آب گرم یا بخار باشد. در سیستم های دیگ بخار آب گرم، رادیاتورها همیشه دارای دو لوله در انتهای مخالف رادیاتور هستند. یک لوله آب داغ را از دیگ بخار به رادیاتور می رساند و لوله دیگر آب را برای گرم شدن دوباره به دیگ منتقل می کند. به طور کلی می توانید سیستم آب گرم را با وجود مخزن انبساط، که معمولاً در نزدیکی دیگ بخار واقع شده است، شناسایی کنید. همچنین یک پمپ آب برقی متصل به دیگ بخار وجود دارد که عموماً روی لوله برگشت آب سرد منتهی به دیگ نصب شده است. در سیستم بخار، لوله ها بخار گازی را به جای آب گرم به رادیاتورها منتقل می کنند. رادیاتور بخار شباهت زیادی به رادیاتور آب گرم دارد، اما در سیستم بخار، دیگ بخار به مخزن انبساط و پمپ آب نیاز ندارد. سیستم‌های بخار می‌توانند یک لوله ای یا دو لوله ای باشند. در سیستم‌های دو لوله‌ای، هر رادیاتور دارای دو لوله است که یک لوله بخار گازی را به رادیاتور می رساند ، در حالی که لوله دیگر آب متراکم را به دیگ بخار برمی گرداند. اگر سیستم تک لوله ای دارید، همان لوله ای که بخار را به رادیاتور می رساند، آب چگال را نیز به دیگ بخار برمی گرداند. اگر فقط یک لوله به رادیاتور متصل است، مطمئن باشید که سیستم بخار یک لوله ای دارید. در سیستم‌های یک لوله، باید یک دریچه هوا را در یک سر رادیاتور پیدا کنید. این دریچه هوا اغلب منبع مشکلات در شوفاژ بخار است. دریچه هوا روی رادیاتور بخار اجازه می دهد تا هوای سرد شده در رادیاتور به بیرون رانده شود و با شروع چرخه گرمایش، فضایی برای بخار ورودی ایجاد شود. صدای خش خش هوا که از دریچه خارج می شود علامت عملکرد عادی است، اما هنگامی که رادیاتور به دما می رسد و دریچه هوا بسته می شود، سر و صدا باید متوقف شود، بنابراین بخار را در رادیاتور حفظ می کند تا بتواند گرمای خود را رها کرده و متراکم شود.

تعمیر شوفاژ

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید قیمت تعمیر شوفاژ را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن تعمیر شوفاژ در تهران باشید می‌توانید سفارش برای تعمیر شوفاژ ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

عیب یابی و تعمیر شوفاژ

تعمیر شوفاژی که غرغر می کند

اگر یک شوفاژ بخار صداهای غرغره ای را از دریچه هوا یا از خود رادیاتور ایجاد کند، معمولاً نشانه این است که آب متراکم به دیگ برنگشته و در رادیاتور به دام افتاده است. علت می‌تواند مربوط به شیر کنترل یا دریچه هوا باشد.

·         شیر تغذیه را بررسی کنید

تعمیر شوفاژ

با چرخاندن کامل شیر تغذیه در خلاف جهت عقربه های ساعت از باز بودن آن مطمئن شوید. . اگر این شیر در سیستم تک لوله ای کاملاً باز نشده باشد ، ممکن است مانع از تخلیه آب غلیظ شده از رادیاتور شود ، در صورت خوردگی یا گیرکردن شیر ، شیر را تعمیر یا تعویض کنید.

·         شیب شوفاژ را بررسی کنید.

 

در سیستم تک لوله ای، رادیاتور باید با شیر تغذیه کمی به سمت انتها شیب داشته باشد. در صورت لزوم پایه رادیاتور را بچرخانید تا شیب تنظیم شود. در سیستم های دو لوله‌ای، مطمئن شوید که رادیاتور در جهت مخالف، به سمت لوله برگشت، شیب دارد.

·         دریچه هوای شوفاژ را بررسی کنید

تعمیر شوفاژ

در سیستم‌های یک لوله‌ای، مطمئن شوید که دریچه هوا به صورت عمودی قرار گرفته است. اطمینان حاصل کنید که آن به صورت وارونه، مورب و یا پهلو نیست. معمولاً می توانید سوپاپ را در جهت عقربه های ساعت به حالت عمودی بچرخانید (به رادیاتور متصل شده است).

دریچه هوا را بررسی کنید تا موانع ناشی از رسوبات معدنی یا سایر زباله ها وجود نداشته باشد. سعی کنید دریچه را با سرکه تمیز کنید. اگر بعد از تمیز کردن نمی توانید هوا را از طریق دریچه عبور دهید، دریچه را تعویض کنید.

تعمیر شوفاژی  که گرم نمی‌شود

اگر رادیاتور گرم نمی شود ، شاید علت  بسته بودن شیر هوا  است. هوای سرد داخل رادیاتور را مسدود کرده و از ورود بخار جلوگیری می کند.

 

تعمیر شوفاژ

·         شیر را باز کنید

اطمینان حاصل کنید که شیر تغذیه کاملاً باز است (در تمام طول خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخد).

·         ترموستات را بررسی کنید

بررسی کنید که آیا ترموستات در اتاق (در صورت وجود) خیلی پایین تنظیم شده است یا خیر. مطمئن شوید که ترموستات بالاتر از دمای فعلی اتاق تنظیم شده است.

·         از شیب مناسب اطمینان حاصل کنید

بررسی کنید که آیا رادیاتور به درستی شیب دارد یا خیر. در سیستم های یک لوله، باید شیر تغذیه و لوله کمی به سمت انتهای رادیاتور شیب داشته باشد. در صورت لزوم پایه رادیاتور را بچرخانید تا شیر تغذیه در جهت درست قرار گیرد. در سیستم‌های دو لوله‌ای، رادیاتورها باید از شیر تغذیه به سمت لوله برگشتی شیب داشته باشند.

تعمیر شوفاژ دارای نشتی

یک صدای خش خش ثابت در طول چرخه گرمایش معمولاً به این معنی است که دریچه هوا در زمان مناسب بسته نمی‌شود و در به دام انداختن بخار داخل رادیاتور موفق نمی شود. ممکن است دریچه هوا  تا حدی با رسوبات معدنی یا دیگر زباله‌ها مسدود شده باشد. در چنین مواردی بهترین راه تمیز کردن دریچه هوا با سرکه است اگر مشکل حل نشد شیر یا دریچه را تعویض کنید.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام