برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آبان ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

برچسب ها: ژاپن

ژاپن در سال 2017، رکورد تعداد سالمند بیش از ۱۰۰ سال خود را شکست، این رکورد سبب شد تا کارشناسان نگران آینده اقتصاد این کشور شوند و معتقد هستند که اقتصاد ژاپن در سال های نه چندان دور دچار مشکل جدی خواهد شد.

به نقل از خبرآنلاین، با توجه به جدیدترین گزارش وزرات سلامت و کار ژاپن، ارکورد گذشته تعداد سالمند خود را شکسته و در حال حاضر با بیشترین تعداد افراد بالای ۱۰۰ سال رو به رو است. جدیدترین آمارها نشان می دهد که جمعیت بالای یکصد سال این کشور در حال حاضر ۶۷ هزار و ۸۲۴ نفر است. این اتفاق از لحاظ علوم پزشکی یک رخداد شگفت انگیزی به شمار می آید، اما عمر طولانی باعث بروز مشکلات اقتصادی در ژاپن خواهد شد.

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

ژاپن نسبت به سایر کشورها با تراکم جمعیت بالای ۶۵ سال مواجه است؛ این اتفاق سبب شده تا تولید ناخالص ملی این کشور هزاران میلیارد در 5 سال گذشته تنزل یابد. کارشناسان پیش بینی کردند که اگر این روند ادامه داشته باشد، ژاپن با رکود شدید اقتصادی مواجه خواهد شد و ساختار زندگی اجتماعی این کشور دچار مشکل می شود.

جمعیت بالای 100 سال ژاپن در سال ۱۹۷۱ فقط ۳۳۹ نفر بود که در حال حاضر این میزان به ۶۵ هزار نفر رسیده است.

تا سال ۲۰۱۶ دولت برای اشخاصی که بیش از ۱۰۰ سال سن داشتند، یک ظرف ساخته شده از نقره اهدا می کرد، اما این اتفاق سبب شد دولت در همان سال ۲.۱ میلیون دلار برای ۵۹ هزار نفر هزینه نماید.

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام