برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 17 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


تلاش کره و استرالیا برای کاهش قدرت دلار

اخبار مدیراناقتصاد جهانیتلاش کره و استرالیا برای کاهش قدرت دلار

دوره دیجیتال مارکتینگ

تلاش کره و استرالیا برای کاهش قدرت دلار

برچسب ها: اقتصاد

کره جنوبی و استرالیا با یکدیگر پیمانی بستند که در آن برای مبادلات ارزهای بین بانکی دو کشور تا سقف 9 هزار میلیارد وون به عبارت دیگر 10 میلیارد دلار استرالیا، از واحد پولی کره جنوبی استفاده می کنند، این قرارداد همکاری تا سال 2020 اعتبار خواهد داشت.

به نقل از فارس، به گزارش ارائه شده از سایت بانک مرکزی استرالیا، بانک مرکزی کره جنوبی با بانک مرکزی استرالیا قراداد پولی دوجانبه امضا نمودند. دو بانک مرکزی، موافقتنامه اولیه‌ای را در سال 2014 به امضا رسانده بودند، که برای یک دوره سه ساله و با سقف 5 هزار میلیارد وون (واحد پولی کره جنوبی)  بود.

این قرارداد پولی جدید به منظور تبادل ارزهای محلی بین دو بانک مرکزی، تا سقف 9 هزار میلیارد وون معادل 10 میلیارد دلار استرالیا (7.62 میلیارد دلار) امضا گردیده است و تا 2020 معتبر خواهد بود.

تلاش کره و استرالیا برای کاهش قدرت دلار

این پیمان پولی به منظور بهبود تجارت دوجانبه، توسعه اقتصادی کره جنوبی و استرالیا و به هدف بیشتر شدن ثبات مالی این دو کشور طراحی گردیده است. این پیمان، تجارت بین دو کشور را در هر شرایطی، تضمین نموده و به آنان این شرایط را می دهد که حتی در بحران‌های مالی با بهره گیری از ارزهای محلی، تجارت دو جانبه خود را انجام دهند.

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشگام در اجرای پیمان‌های پولی دوجانبه در دنیاست و با کشورهای امارات، پاکستان، مالزی، اندونزی، استرالیا، ژاپن و چین قراردادهای پولی دوجانبه به امضا رسانده است تا پول ملی خود یعنی وون را در فضای بین الملل استفاده کند.

در شرایطی که کشورهای همسو با غرب، مانند کره جنوبی، ژاپن و استرالیا در حال کاهش وابستگی خود به نظام بانکی آمریکا و اروپا می باشند، اما تجارت ایران همچنان وابسته به دلار و یورو می باشد.

تلاش کره و استرالیا برای کاهش قدرت دلار

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام