برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 4 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


اسلوونی؛ کشوری با پایین ترین هزینه برای کارآفرینی

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاسلوونی؛ کشوری با پایین ترین هزینه برای کارآفرینی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اسلوونی؛ کشوری با پایین ترین هزینه برای کارآفرینی

با توجه به این که در کشورهای در حال توسعه یا کمتر توسعه یافته، شروع یک کسب و کار و کارآفرین بودن با ریسک های نسبتاً زیادی همراه است، در گزارش های مختلفی به بررسی هزینه های مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار پرداخته شده است، در این گزارش ها، مدت زمان لازم برای شروع یک کسب و کار و همچنین هزینه های مورد نیاز برای کارهای اداری و قانونی مورد بررسی قرار گرفته است و بر همین اساس نیز کم هزینه ترین کشورهای برای شروع کسب و کار رتبه بندی شده اند، که در بین این کشورها، اسلوونی با پایین ترین هزینه در صدر قرار داد.

در اسلوونی هزینه های لازم برای شروع یک کسب و کار به نسبت درآمد ناخالص ملی، در بین کشورهای دیگر دنیا بسیار پایین است. در اسلووونی تقریبا صفر درصد از درآمد ناخالص ملی برای سرمایه‌گذاری در کارآفرینی هزینه می گردد. یعنی هیچ پولی برای شروع کسب‌وکار خرج نمی شود. نیروی کار تحصیلکرده در اسلوونی، از سرمایه‌های اصلی توسعه محسوب می شوند. اسلوونی افزون بر آن از سیاست‌های ضدتورم و خصوصی‌سازی به نفع تجارت خود و جذب سرمایه‌گذار استفاده‌ نموده است. در حقیقت آن‌ طور که در گزارش‌ها مشخص است در این کشور، ثبت قانونی و شرایط اداری کارآفرینی رایگان با هزینه‌یی بسیار پایین انجام می شود و تلاش می‌شود با ساده‌ کردن و پایین ‌آوردن هزینه‌ها روال ایجاد شغل در یک مکان ایده‌آل مهیا گردد.

بریتانیا نیز از جمله کشورهایی است که راه‌اندازی کسب‌وکار در آن بسیار سهل است که همین موضوع باعث افزایش فرصت‌های شغلی گردیده است. در بریتانیا هزینه راه‌اندازی کسب‌وکار، تقریباً 0.1درصد از درآمد ناخالص ملی است. بر اساس گزارش‌های صورت گرفته، فعالیت‌های کارآفرینی در این کشور رو به افزایش است.

در ادامه این گزارش نام مقدونیه نیز  مشاهده می شود. مقدونیه دارای اقتصاد کوچکی است، ثبات اقتصادی عاملی شده که به بهترین مکان برای شروع سرمایه‌گذاری و مشوق کارآفرینان تبدیل گردد. در این کشور سهولت شروع کسب‌وکار باعث کاهش چشمگیر بیکاری گردیده و هزینه‌های شروع کسب‌وکار تقریباً 0.1 درصد از درآمد ناخالص ملی گزارش شده است. قزاقستان، دانمارک، ایرلند، نیوزیلند و اتریش از دیگر کشورهایی می باشند که هزینه‌های شروع کسب‌وکار به نسبت درآمد ناخالص ملی، بسیار پایین است.

در قزاقستان همچون بریتانیا و مقدونیه، هزینه‌های شروع کسب‌وکار تقریباً 0.1درصد از درآمد ناخالص ملی برآورد شده است. این هزینه در کشوری همچون دانمارک به 0.2درصد از درآمد ناخالص ملی می‌رسد. دانمارک در سال‌های مختلف بهترین کشور برای کسب‌وکار اعلام شده بود. هزینه شروع کسب‌وکار در ایرلند نیز 0.2درصد از درآمد ناخالص ملی است که در نیوزیلند و اتریش به 0.3درصد می‌رسد.

بر اساس این گزارش، اگر دولت عامل شود فرآیند آغاز کسب‌ و کار آسان گردد، کارآفرینان بیشتری مایل به ایجاد کسب‌وکارهای جدید می گردند. این موضوع افزون بر کاهش بیکاری و ایجاد شغل، منجر به افزایش درآمدهای داخلی کشور می گردد. تعداد زیادی از اقتصادهای بزرگ جهان، به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری موثر برای توسعه اقتصادی کشور، به تسهیل راه‌اندازی کسب‌وکار می‌پردازند.

کشورهایی با کمترین هزینه برای شروع کسب و کار

کشورهایی با کمترین هزینه برای شروع کسب و کار

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام