برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

جهش بی سابقه دلار در 13 سال اخیر!

اخبار مدیراناقتصاد جهانیجهش بی سابقه دلار در 13 سال اخیر!

دوره دیجیتال مارکتینگ

جهش بی سابقه دلار در 13 سال اخیر!

در روز چهارشنبه دلار طی یک جهش بی سابقه به بالاترین نرخ خود در مدت 13 سال گذشته رسید. چنین نرخی برای دلار از ماه آوریل سال ۲۰۰۳ تا به امروز بی سابقه بوده است.

نرخی که  در ۱۳ سال گذشته بالاترین ارزش را داشته است. این افزایش نرخ به علت انتظاراتیست که سرمایه گذاران از فدرال رزرو بعد از انتخابات ترامپ داشتند. اگرچه پیش از انتخابات ترامپ، فدرال رزرو تصمیم داشت که شاخص های خود را در ماه دسامبر افزایش دهد. با این وجود رشد نرخ بهره وری و دیگر هزینه های دولت عاملی شد که ارزش ارز این کشور با رشد قابل توجهی همراه باشد.

جهش بی سابقه دلار در 13 سال اخیر!هرچند که کارشناسان معتقد هستند که این اتفاق خوبی برای بازارهای جهانی نخواهد بود، اما رئیس جمهور منتخب آمریکا قول داده که برای خیابان ها و پل های آمریکا و اصلاحات زیربنایی هزینه خواهد کرد. همین امر نیز عامل افزایش قیمت ها، حقوق ها و تعداد کارمندان می گردد. این رخداد باعث می شود که رشد اقتصادی آمریکا با افزایش روبرو گردد و به دنبال آن ارزش دلار نیز افزایش یابد.

اما باید گفت افزایش نرخ دلار برای همه آمریکایی ها خبر خوشی نیست و حتی ممکن است رشد صنایعی که ترامپ وعده بهبود آنها را داده،هم کند نماید.

اگر قیمت دلار بیشتر شود، قیمت تمام شده کالاهای آمریکایی نیز بالا می رود و این موضوع برای خریداران  خارجی چندان خوب نیست. دقیقاً مشابه همین اتفاق در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد، با افزایش نرخ ارز از سمت فدرال رزرو بهای دلار بیشتر شد و همین موضوع سبب شد صنعت تولید این کشور تقریباً ۵ ماه دچار بحران و کساد گردد.

جهش بی سابقه دلار در 13 سال اخیر!

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام