برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

دانمارک شادترین کارمندان جهان را دارد

اخبار مدیراناقتصاد جهانیدانمارک شادترین کارمندان جهان را دارد

دوره دیجیتال مارکتینگ

دانمارک شادترین کارمندان جهان را دارد

شاید بارها شنیده باشید که دانمارک عنوان «شادترین کشور جهان» را گرفته است. سبک زندگی و محیط کاری دانمارکی ها به گونه ای است که آنها نه‌تنها در خانه بلکه در محل کار نیز خوشحال و راضی هستند.

بر اساس مطالعات زیادی که در مورد رضایت شغلی در بین کشورهای مختلف دنیا انجام شد، شادترین کارمندان جهان در دانمارک زندگی می کنند. دانمارک پیوسته در گزارشات فوربس و دیگر لیست‌های بهترین کشورها برای کسب‌وکار در جایگاه بالایی قرار دارد. امتیاز بالای دانمارک در شفافیت، آزادی فردی و پولی و تعادل و توازن کار وزندگی به دانمارک کمک بسیاری کرده که در چند رتبه‌بندی در جایگاه نخست قرار بگیرد.

دانمارک شادترین کارمندان جهان را دارد

اما دلیل اینکه کارمندان دانمارکی شادترین کارمندان دنیا هستند چیست؟

تحقیقات گالوپ ثابت کرد ۱۸ درصد کارگران آمریکایی از لحاظ احساسی با محیط کار خود چندان ارتباطی ندارند و به همین دلیل به نسبت بهره‌وری پایینتری دارند. همین نسبت برای کارگران دانمارکی فقط۱۰ درصد است.

ساعات کاری منصفانه: نه تنها دانمارکی‌ها علاقه به ساعات کاری معقول و منصفانه دارند؛ بلکه آنها ۵ تا ۶ هفته تعطیلات در سال، چند تعطیلات ملی و مرخصی زایمان بالا با حقوق به مدت یک‌سال برای پدر و مادر دریافت می‌کنند. بر اساس آمار سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) با وجود اینکه آمریکایی‌ها ۱۷۹۰ ساعت در سال کار می‌کنند، دانمارکی‌ها به‌طور متوسط ۱۵۴۰ ساعت مشغول کار هستند. افزون بر این دانمارکی‌ها ساعات فراغت استراحت نسبت به دیگر کشورهای OECD دارند. شرکت‌های دانمارکی تشخیص داده‌اند که کارمندان، یک زندگی نیز خارج از کار خود دارند و بیش از حد کار کردن در یک هفته هم برای کارمندان و هم سودآوری سازمان‌ها مفید نیست.

فاصله کم قدرت: در محیط کار دانمارکی دستورات مستقیم بسیار کمی به افراد زیردست داده می‌شود و کارمندان معمولاً این دستورات را در قالب پیشنهاد تصور می کنند. فاصله قدرت بالا بدین معنی است که هر کلمه رئیس در حکم قانون محسوب می‌شود.

مزایای بالای بیکاری: در این کشور از دست دادن شغل‌تان به معنای به پایان رسیدن دنیا نیست. با از دست دادن شغل، برای دو سال ۹۰درصد حقوق اصلی فرد به وی پرداخت می شود که نشان دهنده شرایط عالی بیمه بیکاری در دانمارک است. در صورتی که از دست دادن شغل در بیشتر کشورها می‌تواند منجر به یک بحران مالی برای شخص گردد و فرد را مجبور می کند که در شغلی بماند که شاید حتی از آن تنفر دارد و علت این امر از دست ندادن مزایای شغلی تلقی می‌شود.

آموزش مداوم: از اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی، دانمارک بر آموزش دائمی کارگرانش متمرکز شد. این سیاست با مجموعه‌ای از سیاست‌های دولتی، اتحادیه‌ها و کمپانی ها تا به امروز ادامه دار بوده است. این سیاست‌ها تقریبا به تمامی کارمندی که به دنبال آموزش پرداخت شده توسط دولت و اخذ مهارت‌های جدید است کمک می‌کند. به این روش «سیاست بازار نیروی کار فعال» اطلاق می‌شود و دانمارک نسبت به دیگر کشورهای OECD هزینه بیشتری برای این نوع برنامه‌ها می پردازد. این امر به کارگران دانمارکی اجازه می‌دهد تا دائما رشد کنند و توسعه یابند.

دانمارک شادترین کارمندان جهان را دارد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
0 #1 مدیریت ۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۶:۱۰
کارمندان کم کار را می توان جزء کسل کننده ترین کارمندان دسته بندی کرد. اگر به بعضی از روابط شغلیتان نگاهی کنید، متوجه می شوید افرادی را مشاهده کرده اید که در هنگام استخدام توانایی های بالقوه ای داشته اند و احتمالا یکی از دلایل اصلی شما برای استخدام آنها نیز همین توانایی بالقوه آنها بوده است. با این حال در حال حاضر این افراد دیگر نمی توانند انتظاراتتان را برآورده نمایند. چون شما سرمایه گذاری زیادی روی این کارمند کرده اید، اخراج این کارمند نمی تواند همیشه بهترین راه حل باشد. پس . . .
http://www.modirinfo.com/content/4/302/
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام