برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

پا در میانی اوباما برای رفع اختلافات اپل و FBI

اخبار مدیراناقتصاد جهانیپا در میانی اوباما برای رفع اختلافات اپل و FBI

دوره دیجیتال مارکتینگ

پا در میانی اوباما برای رفع اختلافات اپل و FBI

اوباما از تلاش دولت آمریکا برای یافتن راهی برای حل اختلاف FBI و شرکت «اپل» در مورد دسترسی پلیس به سیستم های دیجیتالی این شرکت خبر داد.

کمپانی اپل و دولت فدرال آمریکا یک اختلاف حقوقی بر سر این مسئله که کمپانی اپل دسترسی به گوشی های تولیدی این کمپانی را به پلیس اف بی آی آمریکا نمی دهد، دارند. دولت آمریکا با استناد به چند مورد قتل و جنایت معتقد است که عدم دسترسی پلیس فدرال به گوش های اپل می تواند باعث فرار مالیاتی برای تعداد زیادی از افراد و همچنین ایجاد تهدیدات تروریستی بر علیه آمریکا، شود.

پا در میانی اوباما برای رفع اختلافات اپل و FBI

به گزارش راشا تودی، رئیس جمهور آمریکا موضوع دسترسی دولت به تمامی دستگاه های دیجیتالی به هدف جلوگیری از عملیات های تروریستی و تقلبات مالیاتی را مطرح کرد.

به نقل از مهر، بدون اشاره تقابل دولت با کمپانی اپل، باراک اومابا به مخاطبان خود در ایالت تگزاس اعلام کرد که دستگاه های موبایل  باید به گونه ای ساخته شوند که دسترسی را برای دولت به هدف جلوگیری از حملات تروریستی یا اجرای قوانین مالیاتی ایجاد کنند.

رئیس جمهور آمریکا در اینجا مطرح می‌کند که در حال حاضر باید از خود سوال کنیم که اگر به لحاظ تکنولوژیک ما شرایط ساخت یک دستگاه غیر قابل رسوخ یا سیستم سخت رمزگذاری شده را داشته باشیم، هیچ کلید و دری برای آن نباشد، ما چگونه یک نویسنده مطالب قبیح را پیدا می کنیم یا اینکه چطور می توانیم یک طرح تروریستی را خنثی کنیم؟

اوباما علاوه بر این تاکید کرد که اگر ما نتوانیم در این سیستم ها نفوذ داشته باشیم برای طرح های ساده ای نظیر اجرایی کردن مکانیسم های مالیاتی چه اقدامی باید انجام دهیم؟ در این مورد هرکسی قادر است با داشتن یک حساب بانکی در سویس از قوانین مالیاتی فرار کند.

اوباما بر این باور است که اختلافات در خصوص رمزگذاری و امنیت ملی با یک دیدگاه مطلق قابل حل و فصل نیست. هر دو این دیدگاه ها ارزشمند می باشد که باید برای حل آن مصالحه صورت گیرد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اختلاف اف بی آی و اپل  تاکید کرد دولت تلاش می کند تا تصمیماتی را جهت ایجاد توازن در این خصوص اتخاذ کند.

وی همچنین تصریح کرد که دولت و کمپانی های تکنولوژی باید برای رفع مشکلات به صورت ساده تر با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پا در میانی اوباما برای رفع اختلافات اپل و FBI

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام