برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

تاثیر توافق هسته ای بر بازار نفت

اخبار مدیراناقتصاد جهانیتاثیر توافق هسته ای بر بازار نفت

دوره دیجیتال مارکتینگ

تاثیر توافق هسته ای بر بازار نفت

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، تاثیر تفاهم لوزان بر بازار نفت را به صورت کوتاه مدت و در قالب شوک روانی دانست.

حسن خسروجردی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در خصوص تاثیر تفاهم لوزان بر نوسانات قیمت نفت، گفت: بیشترین تاثیری که تفاهم اخیر هسته‌ای می‌تواند روی بازار نفت بگذارد، در قالب یک شوک روانی به بازار است. در حقیقت این تفاهم نمی‌تواند تاثیر عمیق و ماندگاری بر بازار نفت داشته باشد.

به گفته وی، بخش خصوصی تلاش می‌کند برای همکاری‌هایی که هنوز به سرانجان نرسیده قدری با احتیاط عمل کند و فعلا به همان رویه قبلی خود پایبند باشد.

خسروجردی معتقد است که بخش خصوصی نباید برای چیزی عجله کند که هنوز به مرحله قطعیت نرسیده است. وی در عین حال اعتقاد دارد که در صورت برداشته شدن تحریم‌ها تغییر چندانی در حوزه صادرات نفتی روی نمی‌دهد، چرا که پیش از این هزینه‌های ناشی از دور زدن تحریم‌ها، از مشتری دریافت می‌شد و مشکل خاصی نبود.

این کارشناس نفتی عنوان کرد: تا زمان قطعی نشدن تفاهم‌، نباید قدمی برداشت، چرا که پیش از این و در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم نیز، مسئله ورود شرکای جدید نفتی مطرح شد اما هیچ کدام پای قرارداد با ایران نیامدند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که همکاری‌ها قطعی نشود، هیچ شریکی پول لازم برای سرمایه‌گذاری را وارد نمی‌کند.

وی در عین حال، بیشترین نوسانات بازار نفت را به سمت افزایش دانست و گفت: این افزایش ناشی از عواملی به غیر از تفاهم لوزان است که از جمله آن می‌توان به تغییر در چاه‌های نفت غیرمتعارف یاد کرد.

 

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام