برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

رییس بانک مرکزی اروپا: اتحاد پولی یورو پابرجا است

اخبار مدیراناقتصاد جهانیرییس بانک مرکزی اروپا: اتحاد پولی یورو پابرجا است

دوره دیجیتال مارکتینگ

رییس بانک مرکزی اروپا: اتحاد پولی یورو پابرجا است

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه با روزنامه فرانسوی لوموند در پاسخ به این پرسش که آیا یورو در خطر است، گفت: «نه. مطلقا نه.»

او در این مصاحبه که در وب‌سایت بانک مرکزی اروپا منتشر شده است، گفت: «زمانی که تحلیل‌گران خارج از حوزه یورو سناریو «انفجار» این حوزه را می‌نویسند، در واقع سرمایه سیاسی‌ای را که رهبران اروپا در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همچنین حمایت شهروندان اروپایی را دست‌کم گرفته‌اند.»

او اضافه کرد: «اتحاد پولی یورو فسخ شدنی نیست.»

این درشرایطی است که بانک مرکزی اروپا در ماه ژوئیه نرخ بهره را به کمترین سطح تاریخی، یعنی رقم 75/0 درصد کاهش داد، اما برنامه‌ای برای اقدامات بیشتر به منظور کاستن از بحران ارائه نکرد. این بانک تاکنون دوبار برنامه اعطای وام اضطراری سه ساله به بانک‌ها را اجرا کرده است، اما تمایلی برای فعال کردن دوباره برنامه خرید اوراق قرضه دولت‌ها از خود نشان نداده است.

دراگی تاکید کرد: اولویت بانک مرکزی اروپا مبارزه با تورم است. حل مشکلات مالی کشور‌ها جزو اختیارات ما نیست، اما وظیفه داریم از تثبیت قیمت‌ها اطمینان حاصل و با حفظ استقلال کامل در ایجاد ثبات در سیستم مالی مشارکت کنیم.

دراگی به این پرسش که آیا بانک مرکزی اروپا برای تسهیل سیاست‌های اقتصادی اقدامات بیشتری اتخاذ خواهد کرد یا خیر، پاسخ داد: «دست ما باز است. ما هیچ محدودیتی نداریم.»
او گفت: بانک مرکزی در ماه ژوئیه به این دلیل تصمیم به کاهش نرخ بهره گرفت که پیش‌بینی‌ها نشان داد در آغاز سال 2013 نرخ تورم در سطح هدف یعنی زیر 2 درصد، خواهد بود. اکنون به نظر می‌رسد تورم زود‌تر از پیش‌بینی‌ها و تا پایان سال 2012 کاهش خواهد یافت. هدف ما حفظ ثبات قیمت‌ها به گونه‌ای است که هم از تورم جلوگیری شود و هم شاهد کاهش گسترده قیمت‌ها نباشیم. اگر نشانه‌ای از کاهش قیمت‌ها مشاهده کنیم، دست به اقدام خواهیم زد.
دراگی درباره اقتصاد حوزه یورو گفت: «شرایط به تدریج وخیم‌تر شده است، اما نه به اندازه‌ای که کل اتحادیه پولی را به رکود بکشاند. انتظار داریم تا پایان امسال یا آغاز سال آینده شرایط رفته رفته بهبود یابد.»


منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام