برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 1 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

شیوه نامه دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت سیمان و فولاد تدوین شد

اخبار مدیرانصنعت و معدنشیوه نامه دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت سیمان و فولاد تدوین شد

دوره دیجیتال مارکتینگ

شیوه نامه دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت سیمان و فولاد تدوین شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی از تدوین شیوه نامه دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت سیمان و فولاد برای اولین بار در کشور خبر داد.

وجیه اله جعفری افزود: این شیوه نامه‌ها برای تحقق اهداف تولیدی و صادراتی این بخش تدوین شده و برای ابلاغ به معاونت برنامه‌ریزی وزارتخانه ارسال شده است.

وی با اشاره به وضعیت موجود در صنعت فولاد کشور گفت: با بررسی‌هایی که داشتیم مشخص شد، در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون تن مجوز برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه، بر اساس سند چشم انداز ظرفیت تولید فولاد در کشور قرار است به ۵۵ میلیون تن برسد افزود: از همین رو در ستاد فولاد تصمیم گرفتیم مجوزهایی که از برنامه خود خیلی عقب هستند یا پیشرفت فیزیکی آن‌ها از یک حد مشخصی پایین‌تر است، ‌ باطل شود.

رییس ستاد فولاد کشور ادامه داد: علاوه بر این به آن دسته از سرمایه گذارانی که از برنامه راه‌اندازی عقب هستند، اما پیشرفت قابل قبولی داشته‌اند، مهلت دوباره خواهیم داد تا نسبت به تکمیل طرح خود اقدام کنند.

وی گفت: همچنین سرمایه گذارانی که طبق برنامه پیش رفته و پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای داشته باشند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه، دولت هیچ‌گاه جلوی سرمایه گذاری در بخش صنعت را نخواهد گرفت، ‌ تاکید کرد: بر اساس شیوه نامه جدید دریافت مجوز سرمایه گذاری در صنعت فولاد، مجوز‌ها به دو دسته «الف» و «ب» تقسیم بندی می‌شوند.

وی گفت: مجوزهای «الف» به آن دسته مجوزهایی گفته می‌شود که مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند و بر اساس مجوزهای «ب» سرمایه گذار بر اساس برنامه ریزی‌های شخصی تمایل به سرمایه گذاری دارد و مورد حمایت دولت قرار نمی‌گیرد.

جعفری در ادامه به سرمایه گذاران بخش خصوصی توصیه کرد: سرمایه گذارانی که علاقه‌مند به فعالیت در صنعت فولاد هستند، مطالعات خود را بهتر انجام بدهند و بر اساس پارامترهای واقعی نهاده‌های تولید و هزینه‌های انرژی و غیره اقدام به سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود با بهره برداری از حداقل دو طرح فولادی از سوی بخش خصوصی، ‌ در سال جاری حداقل یک و نیم میلیون تن به تولید فولاد کشور افزوده شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص شیوه نامه صنعت سیمان نیز اظهار داشت: این شیوه نامه با هدف شفاف سازی چگونگی صدور مجوزهای جدید در صنعت سیمان و رسیدگی به تقاضاهای جدید سرمایه گذاری در این بخش شکل گرفته است.

به گفته رییس ستاد سیمان کشور، یکی دیگر از اهداف تدوین شیوه نامه دریافت مجوز صنعت سیمان، پاسخ به درخواست واحدهای فعال برای توسعه و ایجاد ظرفیت‌های جدید در استان‌ها با توجه به اهمیت تنظیم بازار و نحوه توزیع سیمان در بازارهای داخلی و خارجی بوده است.

وی تاکید کرد: بدون تردید با ابلاغ این شیوه‌نامه مسیر دستیابی به هدف تولید ۱۱۵میلیون تنی و صادرات بیش از ۴۰ میلیون تن سیمان بیش از پیش هموار خواهد شد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام