برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 9 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


مدیرعامل نیسان بعد از 16 سال مدیریت برکنار شد

اخبار مدیرانعمومیمدیرعامل نیسان بعد از 16 سال مدیریت برکنار شد

دوره دیجیتال مارکتینگ

مدیرعامل نیسان بعد از 16 سال مدیریت برکنار شد

برچسب ها: صنعت خودرو

هیئت مدیره شرکت ژاپنی نیسان تصمیم گرفتند، کارلوس گون، مدیرعامل این شرکت را بعد از 16 سال فعالیت در حوزه مدیریت این مجموعه، برکنار کنند و یکی از مدیران قدیمی نیسان که سابقه 40 سال فعالیت در این شرکت را دارد، جایگزین کنند.

پس از او سایکاوا مدیرعامل این شرکت ژاپنی خواهد شد، سایکاوا در سال ۲۰۱۳ مدیر بخش رقابتی این شرکت گردید.

مدیرعامل نیسان بعد از 16 سال مدیریت برکنار شداما هیئت مدیره تصمیم گرفتند که کارلوس گون همچنان مدیر اجرایی این کمپانی باقی بماند. کارلوس گون که سه ملیت لبنانی، برزیلی و فرانسوی دارد هنوز هم در راس کمپانی خودروسازی رنو فرانسه باقی خواهد ماند.

مدتی پیش شرکت خودروسازی نیسان با در اختیار گرفتن ۳۴ درصد سهام کمپانی میتسوبیشی به سهامدار عمده این شرکت خودروسازی تبدیل گردید. ارزش این معامله مقداری بیش از ۲ میلیارد یورو گزارش گردید.

نهایی شدن این سرمایه گذاری نیسان در این کمپانی که روند آن از ماه مه شروع شده بود، می تواند به فعالیتهای میتسوبیشی جان دوباره ببخشد. این شرکت به تازگی با بحران دستکاری در آزمایشهای مربوط به میزان مصرف سوخت خودروهای خود روبرو شده بود.

این خودروساز ژاپنی از جمله کمپانی هایی بود که نگرانی خود را در مورد خروج انگلیس از اتحادیه ابراز کرده است. این خودروساز در نظر دارد قبل از اجرای طرح های سرمایه گذاری بالا در کارخانه ساندرلند از دولت بریتانیا تضمین بگیرد تا در صورت تعیین احتمالی مالیات های گمرکی بعد از برگزیت، خساراتش جبران شود.

کارلوس گوسن، مدیرعامل وقت گروه رنو-نیسان در این مورد اعلام کرد: «اخذ تصمیماتی در مورد سرمایه گذاری سخت است. موقعی که نوع رابطه بریتانیا با مهمترین شرکای تجاری اش یعنی اروپا واضح و مشخص نمی باشد برنامه ریزی برای آینده امر آسانی نمی باشد. اگر قرار بر این باشد که برای کالاهایی که از بریتانیا به اروپا صادر می شود مالیات تعیین شود توسعه کارخانه ما در این کشور با ضرر همراه خواهد بود.»

بزرگترین کارخانه نیسان در اروپا با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در ساندرلند قرار دارد. نیروی کار این کارخانه ۶ هزار و ۷۰۰ نفر می باشد و ۸۰ درصد تولیدات آن صادر می گردد.

مدیرعامل نیسان بعد از 16 سال مدیریت برکنار شد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام