برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 29 دی ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


کسب و کارهای جالب روسای جمهور آمریکایی

اخبار مدیرانعمومیکسب و کارهای جالب روسای جمهور آمریکایی

دوره دیجیتال مارکتینگ

کسب و کارهای جالب روسای جمهور آمریکایی

برچسب ها: کسب و کار

اگر به اسامی رئیس جمهورهای مختلف ایالت آمریکا نگاهی بیندازید که پیش از رسیدن به ریاست جمهوری چه نوع کسب و کارهای عجیب و غریبی داشتند، شغل های عجیبی که به نظر می آید کمتر کسی فکر می کرد این افراد به ریاست جمهوری برسند.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حدس و گمان ها بر سر جانشینی باراک اویاما هر روز افزایش می یابد. به گزارش به نقل از مهر، در صورت انتخاب «دونالد ترامپ» نامزد پرطرفدار و عجیب و غریب جمهوری خواهان او یک فعال رسانه ای خواهد بود که توانسته به این جایگاه برسد و به احتمال زیاد از قدرت رسانه ای خود نیز در همین راستا تمام استفاده و بهره را خواهد برد. اما در صورت رئیس جمهوری «هیلاری کلینتون» خانم کلینتون نخستین رئیس جمهور زن ایالات آمریکا خواهد بود. افزون بر این، در اقدامی کم سابقه دو دموکرات متفاوت در انتخابات پیروز خواهند شد و دیگر نکته قابل توجه در مورد خانم کلینتون این است که در صورت انتخاب وی این اولین بار است که یک زن و شوهر هردو به مقام ریاست جمهوری می رسند. اما کسب و کارهای عجیب و غریب سیاستمداران همیشه یکی از نکات مهمی است که ممکن است در دوران ریاست آنها مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد. لذا اگر برایتان جالب است بدانید که روسای جمهور خبرسازترین و پرحاشیه ترین کشور دنیا پیش از این به چه کاری مشغول بوده اند این گزارش را مطالعه کنید.

کسب و کارهای جالب روسای جمهور آمریکایی

اندرو جانسون/خیاط

اندرو جانسون/خیاط جانسون پیش از ورود به عرصه سیاسی و مملکت داری با فعالیت در حوزه دوخت و دوز امرار معاش می­ کرده است شاید اندرو جانسون خیاط هم موقع قواره زدن پارچه های مشتریانش تصورش را هم نمی کرد که روزی هفدهمین رئیس جمهور یکی از خبرسازترین کشورهای جهان باشد.

جیمز آبرام گارفیلد/ سرایدار مدرسه

گارفیلد بیستمین رئیس جمهور امریکا بود و از نظر دوره ای با دوران حکومت ناصرالدین شاه در ایران هم زمان بوده است. وی یکی از اشخاصی است که پیش از ورود به میدان سیاست سرایدار مدرسه ای در اوهایو بوده است و بعدها در همان مدرسه به صورت پاره وقت به تدریس نیز مشغول بوده است. ناگفته نماند که گارفیلد هم مانند کندی رئیس جمهوری بود که به قتل رسید.

گراور کلیلوند/کلانتر

این رئیس جمهور دموکرات در دوره بیست و دوم و بیست و چهارم ،پیروز انتخابات ریاست جمهوری امریکا گردید. کلیلوند قبل از رسیدن به صندلی ریاست جمهوری در کاخ سفید کلانتر منطقه «اری کانتی»نیویورک بود. آقای کلانتر در مدت زمان خدمت به جذبه و سر سختی مشهور بود؛ به گونه ای که او پس از به دار زدن دو تن از مجرمان آن منطقه، لقب«جلاد بوفالو»را از اهالی دریافت کرده است.

تئودور روزولت/گاو چران

روزولت در دوره دوم ریاست جمهوری «ویلیام مک­ کینلی» معاون رئیس جمهور بوده است. وی بعد از ترور آقای رئیس جمهور و پیروزی در انتخابات،قدرت را در دست می گیرد. اما نکته قابل توجه در زندگی جناب روزولت اینجاست که وی پیش از ورود به عرصه سیاست گاوچران بوده و در منطقه داکوتای به گله داری مشغول بوده است،بیست و ششمین رئیس جمهور امریکا حتی پس از پایان دوره ریاستش باز به سراغ همین کار می ­رود و حتی در کنار گاوچرانی،شکار را هم اضافه می ­کند.

هری ترومن/ لباس فروش مردانه

مردم آمریکا،هری ترومن را به خاطر تصمیم­ هایش فردی تاثیرگذار و سرنوشت ساز در تاریخ امریکا می ­شناسند. ترومن سی و سومین رئیس جمهور امریکا از حزب دموکرات است که بعد از مرگ ناگهانی فرانکلین روزولت به صندلی ریاست جمهوری رسید اما جالب اینجاست که آقای ترومن قبل از ورود به دنیای سیاست با دوست نظامی اش«ادوارد جکوبسون» در کانزاس مغازه لباس فروشی مردانه داشته البته ناگفته نماند که رونق فروش این مغازه کوتاه بوده است به قدری که سه سال بعد از باز شدن مغازه مجبور به بستن آن می شوند.

جان اف کندی/ روزنامه نگار

ممکن است نخستین چیزی که بعد از شنیدن نام جان اف کندی به ذهن اکثریت مردم می ­رسد قتل مشکوک وی در طول دوران ریاست جمهوری اش باشد. اما اگر کمی به گذشته وی نگاه کنیم، در جنگ جهانی دوم می­ توانیم کندی را در قالب ناوبانی در اقیانوس آرام ببینیم که به خاطر نجات سربازانش بعدها مدال شجاعت هم گرفته است. اما چیزی که هست اینجاست که جان اف کندی قبل از ورود به عالم سیاست روزنامه نگار بخش سیاسی بوده است و حتی دو کتاب هم در آن زمان نوشته است.

جیمی کارتر/ کشاورز

بحبوحه انقلاب و اتفاقات پس از آن مانند، گرفتن سفارت امریکا در 13 آبان و بازداشت امریکایی های مقیم سفارت ،همگی سبب شده است که جیمی کارتر یکی از معروفترین رئیس جمهورهای تاریخ امریکا برای ما ایرانیان باشد. جیمی کارتر سی و نهمین رئیس جمهور آمریکا است.جیمی کارتر قبل از حضور رسمی در عرصه مملکت داری در ایالات متحده به مدت هفت سال افسر نیروی دریایی آمریکا بوده و بعدها به عنوان سناتور و فرمانده ایالت جورجیای امریکا شناخته شده است اما پیش از همه این­ها فعالیتی که کارتر به آن مشغول بوده است کار در مزرعه بادام زمینی است، شغلی که پیش از این ها شغل خانوادگی وی محسوب می ­شده است.

رونالد ریگان/ ستاره سینما

بازی در بیش از 50 فیلم در سینما و تلویزیون امریکا عاملی شد که رونالد ریگان را بتوان یکی از متفاوت ترین و عجیب ترین رئیس جمهورهای امریکا دانست. ریگان قبل از اینکه در دسته مردان سیاسی امریکا قرار بگیرد به عنوان هنرپیشه در رادیو،تلویزیون و سینما شناخته می­ شده است. ریگان با اینکه در حال طی کردن روند موفقیت آمیزی در سینما بود اما سرانجام  بعد از پیوستن به حزب جمهوری­ خواه و بعد از شکست در دو انتخابات ریاست جمهوری سرانجام در انتخابات سال 1980به عنوان چهلمین رئیس جمهور امریکا شناخته شد.

جرج بوش/ مالک تیم ورزشی

چهل و سومین رئیس جمهور امریکا هم مانند بوش پدر در صنعت نفت فعالیت می کرد اما تا قبل از انجام این کار و پا گذاشتن به عرصه سیاست جرج بوش را به عنوان یکی از مالکان تیم های ورزشی می­ شناخته اند به گونه ای که جرج بوش به مدت پنج سال به همراه شریکش مدیر یکی از تیم های بیس بال در ایالت آمریکا بوده است.

کسب و کارهای جالب روسای جمهور آمریکایی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام