برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


پس از 15 سال IBM از مایکروسافت پیشی گرفت

اخبار مدیرانعمومیپس از 15 سال IBM از مایکروسافت پیشی گرفت

دوره دیجیتال مارکتینگ

پس از 15 سال IBM از مایکروسافت پیشی گرفت

برچسب ها: رقابت

با افزایش ارزش بازار شرکت آی بی‌ام، این شرکت برای اولین بار از سال ۱۹۹۶ تاکنون، در رده دوم ارزشمند‌ترین شرکت‌های حوزه فن آوری و بالا‌تر از مایکروسافت قرار گرفت. شرکت آی بی‌ام سالیان متمادی و تا زمانی که شرکت ناشناخته مایکروسافت را در اوایل دهه ۸۰ برای تهیه سیستم عامل سری جدید کامپوترهای شخصی خود استخدام کرد قدرت اول صنعت کامپیو‌تر جهان محسوب می‌شد.

این همکاری فرصت بی‌نظیری را در اختیار بیل گیتس مرد اول مایکروسافت قرار داد تا نظریه خود را مبنی بر اهمیت و ارزش بیشتر نرم افزار به سخت افزار به اثبات برساند.

از این رو در پایان سال ۱۹۹۹ ارزش بازار مایکروسافت نسبت به آی بی‌ام سه برابر شده و مایکروسافت در اوج قدرت قرار داشت.با روند رو به رشد مایکروسافت این گونه به نظر می‌رسید که آی بی‌ام از ظرفیت لازم برای رقابت با دیگر شرکت‌های کامپیوتری برخوردار نیست.


اما با ترکیدن حباب و فراگیر‌تر شدن اینترنت و گسترش انقلاب فن آوری در سال ۲۰۰۰ و ظهور شرکت‌های همچون گوگل و فیس بوک، شرایط برای مایکروسافت نیز عوض شد.

این در حالی بود که آی بی‌ام طی این مدت در حال توسعه و به روز رسانی خود به عنوان یکی از شرکت‌های متخصص در تجارت نرم افزار، سرور‌ها و مشاوره بوده و تولید کامپیوترهای شخصی خود را متوقف کرده بود.

شرکت اپل سال گذشته مقام اول مایکروسافت را در زمینه ارزش بازار از آن خود کرده بود و اکنون با فاصله زیادی بزرگ‌ترین و ارزشمند‌ترین شرکت فن آوری جهان محسوب می‌شود. بر اساس آمار منتشر شده از سوی رویترز در روز دوشنبه، در حال حاضر ارزش بازار اپل ۳۰۸. ۳ میلیارد دلار، آی بی‌ام ۲۰۳. ۵ میلیارد دلار و مایکروسافت ۲۰۱. ۱ میلیارد دلار است.

 

منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام