برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


نظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

اخبار مدیرانعمومینظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

دوره دیجیتال مارکتینگ

نظام اقتصادی ژاپن با رکود مواجه است

برچسب ها: ژاپن

در سه ماهه اول سال جاری میلادی، نظام اقتصادی ژاپن به واسطه بروز زلزله و سونامی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به کاهش تولید کارخانه‌ها و میزان خرید مردم بار دیگر رکودی گسترده را تجربه می‌کند.

میزان واقعی تولید ناخالص داخلی- شاخصی که ارزش تمام کالا‌ها و خدمات تولید داخل را تعیین می‌کند– به ۳. ۷ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ رسیده است. این در حالی است که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی آژانس خبری کیودو، در سه ماهه دوم سال جاری، اقتصاد شماره سه جهان شرایط حادتری را تجربه کرده و میزان تولید ناخالص داخلی این کشور به ۲. ۳ درصد کاهش خواهد یافت.

به اعتقاد مارتین شولز اقتصاد‌دان ارشد موسسه تحقیقاتی فوجیتسو در توکیو، هیچ شکی وجود ندارد که رکود نظام اقتصادی ژاپن را فرا گرفته است. اما سرعت ایجاد و ژاپن و رکود اقتصادیگسترش این رکود پس از حادثه اخیر، نکته‌ای است که باعث شگفتی بسیاری از کار‌شناسان اقتصادی این کشور شده است. آمار ارائه شده اخیر درباره تولید ناخالص داخلی، تنها ۲۰ روز پس از ایجاد فاجعه در ژاپن منتشر شده و تاثیر شدید آن را بر اقتصاد این کشور نشان می‌دهد.

سونامی و زلزله اخیر در حدود ۲۴ هزار نفر کشته و گمشده را بر جای گذاشته و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته میزان خسارات ناشی ازآن برابر با ۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با توجه به این رقم، فاجعه ژاپن پر هزینه‌ترین حادثه طبیعی تاریخ را رقم زده است.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام