برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

بورس لندن میزبان بزرگترین ادغام دنیا

اخبار مدیرانعمومیبورس لندن میزبان بزرگترین ادغام دنیا

دوره دیجیتال مارکتینگ

بورس لندن میزبان بزرگترین ادغام دنیا

بورس اوراق بهادار لندن مذاکرات خود را با گروه TMX بورس اوراق بهادار تورنتو برای ادغام، موفقیت آمیز ارزیابی کرد.

یورس ۲۱۰ ساله اوراق بهادار لندن قصد دارد به منظور گسترش دامنه فعالیت خود گروه TMX را خریداری کند.

بر اساس این گزارش، مبلغ پیشنهادی بورس اوراق بهادار لندن برای خرید TMX که در واقع از ادغام دو بورس کانادایی «گروه TSX» و «مونترآل» ایجاد شده است ۳ بیلیون دلار اعلام شده است.


این در حالی است که، بورس اوراق بهادار لندن ۶۳. ۸ از حجم کل معاملات بورس را در سه ماه اخیر و ۷۵ درصد از حجم این معاملات را در سال ۲۰۰۹ به عهده داشته است.

هدف از این ادغام تلاش برای ادامه روند سوددهی و گسترش در بازار اوراق مشتقه عنوان شده است.

یکی از کار‌شناسان و تحلیلگران اقتصادی در گرینویچ در خصوص این ادغام گفت: «رقابت در بازارهای سهام بسیار تنگاتنگ است. بدین منظور برای پیروزی در این رقابت باید قیمت سهام‌ها پایین بیاید در حالی که سرعت معاملات افزایش یابد. در واقع، بورس اوراق بهادار لندن و گروه تی‌ام اکس هدفشان پایین آوردن قیمت سهام و افزایش سرعت معاملات آنهاست تا بتوانند موثر‌تر در این رقابت شرکت کنند.»

بورس اوراق بهادار لندن در نظر داد با استفاده از فرمول ارزش نسبی بازار شرکت‌های برجسته، برای TMX نیز ارزش نسبی بازار را محاسبه کند تا برای ورود به بورس اوراق بهادار آماده شود و از این طریق هشتمین نهاد معاملاتی بزرگ در دنیا را از آن خود کند.

سرمایه بازار بورس لندن در حدود ۲. ۴۲ بیلیون پوند (۳. ۸۹ بیلیون دلار) ارزیابی شده است که با ۳. ۰۱ بیلیون دلار ارزش تی‌ام اکس، می‌توان پیش بینی کرد بورس لندن کنترل ۵۶ درصد از نهادهای ادغام شده دنیا را بر عهده دارد.

اما این ادغام ممکن است با مشکلات فراوانی از جمله مخالفت دولت کانادا همراه شود.

بنابراعلام پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، در قضیه خرید شرکت پوتاش کانادا که شرکت حفر معدن بی‌اِچ پی بیلیتون پیشنهاد سی و نه میلیارد دلاری خود را برای خرید آن پس گرفت اختلافاتی اقتصادی بین این دو کشور ایجاد شد.

تصمیم بی‌اچ پی برای خودداری از خرید پوتاش در حالی صورت گرفت که دولت کانادا اوایل ماه نوامبر مانع از امضای قرارداد برای فروش پوتاش شد و به بی‌اچ پی یک ماه فرصت داد تا منافع این قرارداد برای کانادا را اثبات کند. با وجود این، بی‌اچ پی اعلام کرد اوتاوا بیش از حد منفعت طلب است و سود یک میلیارد دلاری حاصل از واگذاری پوتاش را کافی نمی‌داند.

دولت کانادا در این معامله لندن را مقصر می‌دانست و پس از آن در کانادا قانونی وضع شد با این موضوع که: خریداران خارجی اگر برای خرید شرکت‌های کانادایی منافع کانادا را در معامله به اثبات نرسانند دولت کانادا حق نقض معامله را دارد.

این قانون در حالی وضع شد که، اختیار تام به نهاد قانونگذاری بورس کبک و اوتاریو داده شد تا در خصوص خرید بیش از ۱۰ درصد از سهام تی‌ام اکس تصمیم گیری کند.
خرید تی‌ام اکس در واقع بزرگ‌ترین خرید موسسه مالی توسط یک شرکت خارجی در کانادا محسوب می‌شود.

 

منبع : پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام