برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

افزایش دوبرابری تسهیلات بنگاه های زودبازده

اخبار مدیرانعمومیافزایش دوبرابری تسهیلات بنگاه های زودبازده

دوره دیجیتال مارکتینگ

افزایش دوبرابری تسهیلات بنگاه های زودبازده

وزیر كار و امور اجتماعی از مصوبه‌ای در شورای عالی اشتغال خبر داد كه براساس آن تسهیلات بنگاه‌های زودبازده از 10 میلیارد به 20 میلیارد ریال افزایش مییابد.‌‌

عبدالرضا شیخ الاسلامی در جمع خبرنگاران گفت: اقدام یاد شده در جهت توسعه طرح بنگاه‌های كوچك زودبازده و افزایش كارآیی تسهیلات پرداختی به آنها است.

وی افزود: همچنین توانمندتر كردن مدیریت و بازدهی بیشتر طرح‌ها از دیگر موضوع‌های موردنظر شورای عالی اشتغال در این مصوبه بوده است.

وزیر كار با اشاره به مسئولیت مدیریت‌های استان در حوزه اشتغال گفت: باتوجه به مسئولیت استانداران در تامین اشتغال، 30 درصد كل تسهیلات بنگاه‌های زودبازده در اختیار آنها قرار مییرد تا به طرح‌های بیش از 20 میلیارد و كمتر از 100 میلیارد ریال با تصویب كارگروه سرمایه گذاری استانها، پرداخت شود. گ

وزیر كار به تاخیر حدود سه ماهه در اعلام نرخ بیكاری تابستان اشاره كرد و گفت: مركز آمار ایران هنوز به دلیل نهایی نشدن نرخ بیكاری تابستان، این نرخ را اعلام نكرده است.

شیخ الاسلامی افزود: در نشست روز گذشته شورای عالی اشتغال موضوع های گوناگونی مطرح و مقرر شد مركز آمار ایران در نشست‌های آینده این شورا حضور یابد و در خصوص مسائل مختلف دیگر نیز اعلام نظر كند.

وی همچنین در مورد برنامه‌ریزی سیستم بانكی و صندوق مهر امام رضا (ع) برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های زودبازده نیز گفت: برنامه اولیه صندوق مهر امام رضا (ع) پرداخت 20 درصد منابع خود تا پایان سال برای مشاغل خانگی است كه به احتمال زیاد این میزان تا حدود 200 میلیارد تومان را نیز شامل شود.

وزیر كار و امور اجتماعی سپس خطاب به متقاضیان طرح مشاغل خانگی اظهار داشت: این افراد می‌توانند طرح‌های اشتغالزایی خود را به دستگاه‌های مربوط ارائه دهند، طرح‌های توجیه شده به بانك‌ها برای بررسی كارشناسی سپرده می شود و پس از بررسی مختصر تسهیلات در اختیار متقاضیان مشاغل خانگی، قرار خواهد گرفت.

وی میزان تسهیلات مشاغل خانگی را از طریق سیستم بانكی 30 میلیون ریال و از طریق صندوق مهر رضا 50 میلیون ریال اعلام كرد.

شیخ الاسلامی، مسئولیت وزارت تعاون را حمایت از طرح مشاغل خانگی در زمینه سازماندهی، پشتیبانی و خوشه سازی در قالب تعاونی‌ها عنوان كرد.

 

منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام